Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Проблеми цукрового діабету обговорили у Полтаві

Проблеми цукрового діабету обговорили у Полтаві

Виставку діагностичних засобів, лікарських препаратів, товарів та послуг провели для людей з цукровим діабетом. Крім  цього,  кожен охочий міг пройти безкоштовний експрес-аналіз рівня глюкози у крові. А також скуштувати дієтичні продукти харчування. Захід присвятили Всесвітньому дню боротьби з цукровим діабетом.

Більшість із тих, хто вирішив пройти безкоштовний аналіз рівня глюкози в крові - пенсіонери. Серед них і Олена Шило. З цукровим діабетом вона живе п’ять років.

Олена Шило, інсулінозалежна: Зробили аналіз – 7,8. В основному дієтою і п’ю ліки.

Перевіряли рівень глюкози у крові лаборанти. Олександра Крента розповіла: найгірший показник, що вона сьогодні виявила – це   20.2 мілімоля на літр крові. Хоча  норма вчетверо менша.

Олександра Крента, лаборант: Якщо це натощак – то це вже до діабетичної коми дуже близько. Це дуже небезпечно і потрібно за цим слідкувати.Сьогодні в мене пройшло 28 людей і переважно, все таки, це повишені сахара.

Лікар-ендокринолог Ельвіра Кайдашева говорить: нині у Полтаві 5% людей хворіють на цукровий діабет. Найчастіше – це працездатні люди віком від  30-60 років. Частіше почали звертатися до лікарні люди з тяжкими ускладненнями. Розповідає….

Ельвіра Кайдашева, завідуюча ендокринологічним відділенням  2 МКЛ: Это каждый день происходит, и каждый день мы разговариваем с пациентом, который вспоминает, что уже полгода, год, как-то себя плохо чувствует, что он более стал нервный, не так реагирует в семье, проверяет разные заболевания. Иногда не доходят к врачу, приходит, когда он потерял 10-15 килограм, 5-6 раз встает в туалет и пьет до 4 литров воды. То есть, тогда вся семья кричит: папа или мама, иди в больницу.

На Полтавщині кількість хворих на цукровий діабет зростає.

Володимир Михайлець, завідувач ендокринологічним відділенням ПОКЛ ім.Скліфосовського: В області на перше січня в нас було 47 тисяч 647 з цукровим діабетом.  З них 8600 отримують осіб, які отримують лік5ування інсуліном.

На виставці  діагностичних засобів, лікарських препаратів, товарів та послуг, що  влаштували для людей з інвалідністю, можна було скуштувати дієтичні продукти: печиво, випічку та інші солодощі. Дітей, які живуть з цим захворюванням роками, на виставці розважали казкові персонажі. Катерина Бридун інсулінозалежна  9 років. За цей час почалися ускладнення з нирками, зором, опорно-руховим апаратом.

Марина Бридун, мама інсулінозалежної дівчинки: Це дуже важка праця, праця кожного дня. Ми завжди контролюємо наш сахар, ми вираховуємо кожну їжу. Їмо ми строго по годинам. В нас є режим, він якого ми ніяк не можемо відійти.  Забезпечують нас інсуліном в повному обсязі, почали видавати тест смужки.

На заході, присвяченому Всесвітньому дню боротьби з цукровим діабетом, фахівці розповіли, як жити з цією недугою, боротися з нею та уникнути ускладнень.

Кожна 12-та людина в Україні має діабет, у половини його діагностують.