Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавські водолази навчали майбутніх рятувальників

Полтавські водолази навчали майбутніх рятувальників

Спільне навчання з рятування на воді провели полтавські водолази та курсанти аварійно-рятувального загону спецпризначення. На базі Полтавської водолазної станції досвідчені фахівці ділилися вміннями із 30-ма початківцями. Як це було – дивіться далі в сюжеті.

Перше, чому тут вчать майбутніх рятівників – правильно витягнути постраждалого з води.

Наступний етап – надання першої домедичної допомоги.

Анатолій Кононенко – рятувальник із 40-річним досвідом. Розповідає: має медалі за врятування понад 40 життів. Скільки усього витяг людей з води, каже,  не пригадає.

Анатолій Кононенко, водолаз-рятівник 1 категорії: Там он не замерзала промоїна. Одного разу ми чергували. Підійшли 2 дитини до цієї промоїни. Там була похила крига, один з них покотився і впав у ту промоїну. Я моментально зірвався, і, як був одітий, так туди пригнув і так його витолкнув. 

Анатолій Миколайович демонструє спорядження рятувальника на воді. Головне, що необхідно мати при собі, пояснює він,  – кінець Александрова.

Ось цим курсантам ще не доводилося рятувати людей. Кажуть: такі заняття дають не лише практичні знання, а і впевненість у своїх силах.

Яків Троян, курсант аварійно-рятувального загону спецпризначення при ГУ ДСНС в Полтавській області: Взагалі така практика, я вважаю, необхідна кожному громадянину, щоб він хоча б елементарні речі, але знав. Сьогодні ми ходили на човні, і було досить цікаво подивитися, як правильно підходити до людини, яка потребує допомоги.  

Олександр Бандур, курсант аварійно-рятувального загону спецпризначення при ГУ ДСНС в Полтавській області: Побачили, як професіонали працюють на воді, як рятують людей, як потопають, а також витягають тих, які вже потонули…

З початку року рятувальники міста витягли з води понад 40 осіб. Не вдалося врятувати трьох, розповів начальник Полтавської водолазної станції Євген Савчук.