Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

У 2018-му на Полтавщині втілять 42 проекти бюджету участі

У 2018-му на Полтавщині втілять 42 проекти бюджету участі

З нового року на Полтавщині почнуть втілювати в життя сорок два проекти Бюджету участі. Це спільна ініціатива жителів громад та влади щодо поліпшення інфраструктури у своєму краї. На Полтавщині реалізують перший саме регіональний Бюджет участі. У яких районах жителі були найактивніші та що хочуть створити, розкажуть журналісти "Лтави".

Під час подання проектів Бюджету участі Решетилівський район був одним із найактивніших. Місцеві жителі зареєстрували понад два десятки ініціатив. Але у результаті голосування пройшов один. Решетилівку зроблять більш зручною та інформативною для туристів. За проектом на видному місці розташують інформаційну дошку.

Оксана Дядюнова, автор проекту-переможця: На информационной доске будет расположена карта Решетиловки с объектами: учреждениями медицины, культуры, образования с направлениями улиц. Решетиловка находиться на пересечении очень многих дорог. Через Решетиловку идет дорога Днепропетровск-Киев и для гостей города будет очень важно установление этой доски возле АТБ, которая на проездной части.

Також у місті поставлять вказівники, частково змінять таблички на центральних вулицях та тих, які перейменували.

Юрій Кісіль, директор Решетилівського районного краєзнавчого музею: Білбордів немає. Був один колись стояв, його колись зняли. А зараз немає. Ці інформаційні таблички повинні бути скрізь. На в’їзді з будь-яких частин Решетилівки, бо Решетилівку треба прославляти.

Усі проекти стосуються шести напрямів: енергозбереження, безпека та громадський порядок, навколишнє середовище, комунальне господарство, культура та освіта і спорт та туризм.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Ми побачили проблеми для сільських рад, для сіл, які люди хочуть вирішити. У першу чергу, це 50% або навіть і більше – це дитячі майданчики, спортивні ігрові майданчики.

Окрім Решетилівського району, ще одним лідером із подачі проектів був гадяцький край. Там перемогли дев’ять ініціатив із двадцяти. Також у першій п’ятірці за кількістю проектів, які відібрали, опинилися Котелевський, Кобеляцький, Хорольський та Диканський райони. Голосували онлайн та на паперовому бланку. Результати підбивали, враховуючи додатковий коефіцієнт. Було два алгоритми: зважати на кількість жителів населеного пункту чи району. Вибрали останній варіант.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Зібралася робоча група і вони самі вирішили, який алгоритм краще застосувати. Вони вибрали районний, бо сільські ради працювали між собою. Таким чином район, який має більше населення, він давав у копилку того чи іншого проекту більше голосів. Ми побачили, що ефект такої солідарності. Він викристалізовує районний рівень.

У загальному підсумку за рейтингом перемогу отримав проект Таїсії Черняк. Відповідно до нього, у селі Більськ Котелевського району встановлять фонтан у сквері біля будинку культури. Реалізовувати ініціативи будуть протягом 2018-го. Написати проекти міг будь-який житель області.

Оксана Дядюнова, автор проекту-переможця: Для меня громадський бюджет – это в первую очередь демократический процесс. Который дает возможность каждому человеку, каждому жителю области поучаствовать в распределении местного бюджета путем написания своего проекта или проголосовать за те проекты, которые были предложены.

Нагадаємо, на реалізацію проектів бюджету участі Полтавщини витратять чотири мільйони гривень. Половину суми виділять із обласного бюджету, решта – із скарбниць місцевих органів влади.