Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Безкоштовне заняття проекту «Знай свої права» провели у Полтаві

Безкоштовне заняття проекту «Знай свої права» провели у Полтаві

Про правові відносини між громадянами та поліцією і про їхню співпрацю говорили у Полтаві. Безкоштовне навчання  з правової освіти провели в рамках проекту «Знай свої права». Подробиці у сюжеті Карини Москаленко.

У Центральній міській бібліотеці підвищували юридичну обізнаність студентів полтавських коледжів. Представники обласної Нацполіції розповідали про права людини при взаємодії з правоохоронцями. Серед них – право на свободу, захист, безоплатну правову допомогу...

Наталія Мельничук, уповноважена Нацполіції з прав людини: Насправді є дуже багато органів, які контролюють діяльність поліції щодо захисту прав людини. Це якраз наше управління по забезпеченню прав людини. В кожній області є такий представник, як я, до яких може звернутися громадянин.

Уповноважена з прав людини Наталія Мельничук каже: кількість порушень прав громадян зменшилася - у зв’язку з реформуванням правоохоронних органів та євроінтеграцією.

Наталія Мельничук, уповноважена з прав людини від нацполіції області: Якщо в 90-ті – це були катування, незаконні затримання, порушення права на захист, то сьогодні якщо порушується право на захист, то в таких  частинах як своєчасність повідомлення. Тобто, людині забезпечують адвоката, але трохи пізніше. (03.35-03.40) Або, наприклад, право на звернення, так само пов’язано з часом. Коли несвоєчасно надається відповідь або неналежна відповідь.

Це 11 безкоштовне навчання з правової освіти в рамках проекту «Знай свої права». Він переміг минулоріч у місцевому конкурсі «Бюджет участі». Реалізувати заняття почали з вересня цього року.

Ольга Медвінська, автор проекту «Знай свої права»: Хотілося, щоб діти почули, що змінюється все. Що є можливість зміни на краще. І мені хотілося, щоб саме молоді люди (тут багато хлопців),створюють такі неприємні речі. І щоб вони знали, що їхні права не будуть порушені.

Студентка юридичного коледжу Інна розповідає, що зверталася до поліції, та порушення прав не помічала. Говорить: чула від знайомих суб’єктивні коментарі про правоохоронні органи.

Інна Роман, учасниця заходу: Люди не задоволені самим фактом того, що працівники поліції їх зупиняють. Вони думають, що це порушення їх прав. Але насправді вона просто працює, просто виконує свої обов’язки.

Безкоштовні навчання в рамках проекту «Знай свої права» проводитимуть до кінця року.