Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Від сказу загинули цьогоріч на Полтавщині 44 тварини

Від сказу загинули цьогоріч на Полтавщині 44 тварини

Цьогоріч на Полтавщині  у 5  разів збільшилася кількість тварин, які загинули від сказу. Ця хвороба небезпечна тим, що вражає центральну нервову систему і може призвести до смерті. Головна причина зараження – відсутність щеплень, зокрема у безпритульних тварин. Як борються з цією проблемою в області та чи є випадки  інфікування серед людей,  – дивіться у сюжеті.

Лідія Ритченко, журналіст: Востаннє в області від сказу померла одна людина у 2003 році. В Україні цьогоріч зафіксували два таких випадки. Загалом на Полтавщині від укусу тварин постраждали 2000 осіб. З них третину відправляють робити щеплення.

Людина може захворіти на сказ після укусу зараженої тварини. Нині серед населення області таких випадків немає. Але майже у 5 з половиною  разів збільшилася кількість тварин, які загинули від сказу. А тому важливо щеплювати диких тварин, бо інфіковані можуть заразити домашніх.

Тетяна Крупініна, завідувачка відділенням особливо небезпечних інфекцій ПОЛЦ Держсанепідслужби України: Останнім часом ці заходи згорнуті, бо нема чим проводити, і ветеринарна служба їх не проводить разом із лісовою службою. Звичайно, рівень захворюваності підвищується.

Керівник Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини говорить: вакцина проти сказу є. Крім того, ветслужба  проводить регулярно і стерилізацію безпритульних тварин, що зменшує їх кількість .

Владислав Кульбашний, керівник Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини: Ветеринарні спеціалісти області вакцинують безпритульних тварин, ну якщо получається їх відловити, активісти відловлюють, привозять до нас в клініку і повністю проводять імунізацію безкоштовно за рахунок держави.

Порятунок людини від сказу – також  профілактичні щеплення.  

Тетяна Крупініна, завідувачка відділенням особливо-небезпечних інфекцій ПОЛЦ Держсанепідслужби України, лікар-епідеміолог: Найбільш небезпечні укуси – це  пальці рук, обличчя, бо вірусу потрібен час, щоб достигнути до важливих центрів головного мозку, центру дихання та серцебиття.

В обласному лікувальному центрі живуть три безпритульні собаки.  Цих тварин щепили та стерилізували.

Леся Сидоріна, технік-диземетрист ПОЛЦ Держсанепідслужби України: Саме головне – це щеплення і небайдужість наших людей. Якшо і біжить десь бездомна собака, може знайти їй господаря, шоб вона стала домашньою.

Ось ці полтавці також говорять: безпритульним треба приділяти більше уваги.

Голос: Шоб комунальні служби чи санепідемстанція побільше уваги приділяли, виділяються  ж кошти для бездомних.

Голос: Мне жалко, если чесно, этих животных и я считаю, что должно быть определенное место, где должны содержать этих животных.

У Полтаві виділили ділянку під забудову стерилізаційного центру та притулу для  безпритульних тварин, розповіла керівник  «Міжнародної дитячої  школи «Юний європеєць» Майя Матвеєва.  На проект з міського бюджету планують виділити близько 200 тисяч гривень.