Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Меморіал загиблим в АТО полтавцям на центральному кладовищі не освітлюється

Меморіал загиблим в АТО полтавцям на центральному кладовищі не освітлюється

Меморіал загиблим в АТО полтавцям на центральному кладовищі не освітлюється. Охоронці вночі підсвічують ліхтарями, аби пам’ятники загиблим не руйнували. Коли на алеї з’явиться світло, зясовували журналіти "Лтави".

Меморіал загиблим на Донеччині військовим,  розташований на центральній алеї міського кладовища в Полтаві. 17 могил цілодобово охороняють добровольці - ветерани АТО.

Ігор Новіков, охоронець: Лізуть, ламають , б’ють, приходиться охороняти, батьки приходили, теж вражені, що доводиться ще й могили охороняти.

Меморіальний комплекс обходять щогодини, за будь-якої погоди, розповідає охоронець. Удень можна охопити більшу територію. Вночі ж доводиться ходити з ліхтарем. За кілька метрів від центральних воріт світла немає. Та й з настанням холодів хлопцям не буде де погрітися.

Ігор Новіков, охоронець: Оце нам привезли вагончик, в який будемо ставити буржуйку. Опалення нема і світла нема. Цей вагончик заберуть. Оце його ще треба утеплити і поставити буржуйку,  бо немає чим грітися.

Згідно з проектом Хрест на обеліску та стіна навпроти могил вночі мають підсвічуватися. Вже заклали й кабель. Однак світло й досі не підключили.

Вадим Ямщиков, голова ГО "Асоціація ветеранів та учасників АТО Полтавщини": Виникла проблема на меморіальному комплексі- це відсутність освітлення. Є квоти, скільки «Обленерго»  подає туди в мережу, і ці квоти обмежені. За словами директора кладовища, він не може надати світло для вагончика, щоб вони могли там підключити обігрівач  та підсвічення всього меморіалу.

За словами Вадима Ямщикова, тимчасово на алеї встановлять ліхтарі. Аби з’ясувати причину, чому світло не підключають,  ми звернулися з інформаційним запитом до «Полтаваобленерго» та комунального підприємства «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування».