Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Протестувальники вимагають цілодобово охороняти Ларису Гольник

Протестувальники вимагають  цілодобово охороняти Ларису Гольник

Проти незаконного будівництва МАФів та  побиття полтавської судді. Жителі обласного центру зібралися на акцію протесту. Вимагали призупинити будівництво малих архітектурних споруд і якнайшвидше розібратися у справі нападу на суддю Ларису Гольник. Напередодні акцію анонсували в соцмережах, але прийшло на неї небагато.  З активістами спілкувалися й журналісти.

Ось ці люди зібралися на мирний мітинг біля міської ради. Вимагають дотримання мораторію на зведення у Полтаві МАФів. Також вони обурені  нападом на суддю Ларису Гольник, говорить протестувальник Віктор Трофименко.

Віктор Трофименко, мітингувальник: Вчорашня подія – побиття Гольник. Це було, м’яко кажучи, не дуже приємно. Плюс до того вчора ще і МАФ поставили на Небесної Сотні. І все в один день! Ви знаєте, це просто феєрверк несподіванок! При чому, чим далі, тим більше!

Після акції протесту мітингувальники звернулися до Головного управління національної поліції Полтавщини. Вони написали заяву, аби встановили цілодобову охорону судді Лариси Гольник, яку разом із чоловіком невідомі 22-го листопада побили кийками. 

Станіслав Тодоров, голова ініціативної групи партії «Національний корпус»: Хтось повинен за це відповідати. Щоб була змога надати ресурси, людину, яка буде поряд. Вони будуть змінюватись. Справу нехай завершують правоохоронці. У них є ресурси: і людські, і матеріальні, щоб проводити часу більше: 24 години на добу.

Щодо побиття Гольник поліція відкрила кримінальне провадження. В ході слідства збирають інформацію з понад 20-ти камер, які зафіксували  напад на суддю.

Олександр Терела, начальник Полтавського відділу поліції ГУНП у Полтавській області: На даний час внесено за частиною 4-ої статті 296-ої, тобто хуліганство, відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Призначено декілька експертиз, які направлені експертам для роботи. Вилучені речові докази: 2 велосипеда, спортивна шапочка, які також направлені на експертизу.  

Представники моніторингової місії ОБСЄ теж були присутні на акції протесту. 

Петро Баб’як, представник спеціальної моніторингової місії ОБСЄ: Ми спостерігаємо за ситуацією в Україні і, зокрема, зараз у Полтаві. Ми у відповідності до нашого мандату можемо лише встановлювати факти і по них звітувати.

Анна Комар, журналіст: Ми намагалися звернутися до очільників міста, щоб вони прокоментували цю ситуацію. Але на робочому місці немає ані голови, ані заступника, пана Нікіпелова, ані секретаря Оксани Деркач.

Замість отримати коментарі чиновників, ми побачили зачинені двері та порожні кабінети міськвиконкому. Міський голова виїхав у справах, повідомив охоронець.  За словами протестувальника Віктора Трофименка, це не остання акція протесту. Наступного разу люди можуть заблокувати міську раду, якщо не виконають їхні вимоги.