Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства» підтримали у Полтаві

Всеукраїнську акцію  «16 днів проти насильства» підтримали у Полтаві

Молодіжний флешмоб із соціальним дослідженням, лекції для іноземних студентів та інші заходи проведуть у Полтаві  з 25 листопада по 10 грудня.  Ініціативу присвятили  Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства». Аби привернути увагу суспільства до цієї проблеми. Скільки жінок на Полтавщині стають  об’єктами знущань – дивіться у сюжеті Лідії Ритченко.

На Полтавщині постраждалих від насильства в сім’ї стало менше. Говорить начальник відділу у справах сім'ї та молоді Полтавської облдержадміністрації Наталія Шкоденко.

Наталія Шкоденко, начальник відділу у справах сім'ї та молоді Полтавської облдержадміністрації: Тисячі випадків, всього лише  32 сім’ї взято на облік. Але ми повинні бути свідомі того, що тут зафіксовані також і повторні виклики, повторні звернення. Ми відслідковуємо динаміку і намагаємося проводити інформаційні кампанії.

Головна проблема, чому жінки терплять знущання чоловіка, бо немає куди піти. Такі ситуації сталися із сімома жінками, які звернулися за допомогою до Кризового центру адаптації. Вони разом із дітьми  тимчасово там проживають.

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії»: Які ситуації:  довго терпіла домашнє насильство, психологічно, навіть. Не завжди це було фізично. Фізичного насильства також є багато – це найросповсюдженіше, на жаль, серед наших громадян.

Молодь повинна знати проблеми  насильства в сім’ї,  про рівні  права  жінок і чоловіків, як  протидіяти торгівлі людьми та жорстокому поводженню з дітьми, говорить  Світлана Громцева.

Світлана Громцева, заступник директора КУ «Полтавський обласний молодіжний центр»: Для того, щоб охопити  якомога більше студентів, ми проведемо соціологічне опитування та поговоримо зі студентами вишів. А також зрозуміти за допомогою соціологічного дослідження, які ж саме теми цікаві сучасній молоді і які проекти варто робити на наступний рік.

Опитані полтавці вважають: протидіяти насильству потрібно і терпіти – це не вихід.

Голос: Навчитися обороняти себе, зараз багато клубів, які можна відвідувати по самообороні. По друге – якось впливати на оточуючий світ тому, що щас дуже багато  правда насильства по телебаченню, діти ростуть дуже жорстокі. І тому, самим треба бути добрішими.

Голос: Якщо він дозволяє підняти  руку на жінку, або на дитину свою, чи  байдуже яку – він проявляє свою слабкість.

Голос: Искать счастье в других местах. Забирать детей, не бояться, что дети выростут якобы без отца, они будут не счастливы. Если они будут видить такую ситуацию в семье, они как раз будут несчастливы.

Голос: Кожен за свої вчинки повинен відповідати. Я думаю вони не повинні мовчати і звертатись у правоохоронні органи.

Щорічно  в Україні понад сто тисяч осіб потерпають від домашнього насильства.  В області цьогоріч 3 тисячі жінок, які стали жертвами знущань вдома,  звернулися до поліції.