Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

28-го листопада – початок Різдвяного посту

28-го листопада – початок Різдвяного посту

40 днів напередодні Різдва – період Різдвяного посту. У християн східного обряду він розпочинається 28-го листопада. З цього дня віруючі традиційно утримуються від звичних у повсякденності продуктів та недобрих думок і вчинків. Чи дотримуватимуться посту полтавці цього року та що постуючим радять лікарі – дивіться далі в сюжеті.

Марія Миколаївна – пенсіонерка. Розповідає: до православної віри долучилася в дитинстві. Строго тримати пости почала  3 роки тому. Завдяки цьому, каже, вилікувала давню хворобу і стала спокійнішою.  

Марія Миколаївна, парафіянка: По-перше, я вже не знаю, що таке язва. А по-друге – це духовне збагачення. Я більше вивчила літератури церковної, більше поринула в життя церковне. І взагалі, багато чому навчилася.

Полтавець Олександр розповідає: у Бога не дуже вірить, тому постів ніколи не дотримувався. За його словами, постування не обов’язково має бути пов’язано з релігією - корисні самі харчові обмеження.

Олександр, полтавець: Для того, щоб дотримуватися, потрібно дуже багато грошей. Треба і рибу дорогу купувати, і все інше. А так, у мене все своє, окрім риби.

Парафіян та тих, хто постує, щороку в країні більшає, розповідає отець Володимир. Пов’язує він  це із духовним відродженням, яке поступово охоплює Україну

Отець Володимир, священик: Я думаю, що люди починають поступово прозрівати, це по-перше. Вони починають розуміти, що ситуація зараз дуже скрутна в Україні: економічна, політична, військова ситуація складна. Люди починають розуміти: що перш за все до кого треба звертатися? До Бога.

Постувати корисно для здоров’я, каже дієтолог Олена Громова. Головне, каже, харчуватися збалансовано, споживати в правильній пропорції білки, жири та вуглеводні. Тваринні продукти під час постів можна заміняти рослинними.

Олена Громова,  дієтолог: Их очень много, о них люди почему-то забывают и уходят в очень узкую так называемую «диету». Это каши, картошка, хлеб. А на самом деле есть очень много бобовых. Это чечевица, это бобы, это фасоль. Есть ещё продукт такой великолепный, как грибы. Аминокислоты в грибах – они идентичны тем аминокислотам, которые содержатся в мясе.

До постування необхідний також правильний психологічний підхід, каже психолог Майя Мельничук. За її словами, головне – це знайти мотивацію. 

Майя Мельничук, викладач психології ПНПУ ім. Короленка: Якщо у людини не буде свідомої установки на самовдосконалення, то тілесні і духовні обмеження можуть супроводжуватися такими негативними психологічними станами, як агресивність, озлобленість.

Нагадаємо, Різдвяний  піст – один із найсуворіших. Головне в ці дні – не харчові обмеження, а правильна поведінка та смирення, каже отець Володимир. Потрібно, перш за все, зберігати внутрішній спокій та ні з ким не сваритися.