Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Дороги місцевого значення передають на баланс областей

Дороги місцевого значення  передають на баланс областей

В Україні триває децентралізація доріг. Відтак з 1 січня наступного року дороги місцевого значення  передадуть на баланс областейГроші на ремонти та експлуатаційне утримання таких шляхів надходитимуть з Дорожнього фонду, який запрацює з початку 2018 -гоЙого наповнюватимуть з трьох джерел: акцизного збору, ввізного мита на нафтопродукти та з імпортованих на територію України транспорту і шин. Чи готові з наступного року утримувати дороги місцевого значення у районах Полтавщини самостійно,  дивіться далі.

Заготовлена піскосуміш, відремонтовані та перевірені снігоочисні машини. За словами начальника  філії«Лубенської ДЕД»  Полтавського облавтодоруВолодимира Ткаченка, для утримання доріг цієї зими на підприємстві  мають необхідні матеріали і техніку. Хто обслуговуватиме автошляхи  місцевого значення після нового  року, каже, не знає.

Володимир Ткаченко, начальник філії «Лубенська ДЕД»: Є підприємства, які можуть робити ямкові ремонти, капітальні, але спеціалізованої техніки немає. Є снігоочисна техніка. Є фермери, але посилальної техніки немає.

Згідно з Указом Кабміну, з 1 січня 2018-го автомобільні шляхи місцевого значення перейдуть на баланс облдержадміністрацій. А це близько 80% усіх автошляхів. Розподіл коштів по областях буде пропорційний протяжності доріг, які перебувають на балансі ОДА. Тобто,  скільки кілометрів доріг буде на балансі, стільки надійде і коштів. Полтавська ОДА повинна створити спеціальний підрозділ, який буде опікуватися місцевими дорогами.

Анатолій Мягкохліб, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області: Що стосується місцевого значення доріг... Управління капітального будівництва розіграє відповідний тендер і за його результатами визначать організації, які утримуватимуть місцеві дороги.

Начальник філії «Глобинський райавтодор» Віталій Водолазький каже,  що дороги у їхньому районі з нового року, ймовірно, залишаться не розчищеними.

Віталій Водолазький, начальник філії «Глобинський райавтодор»: Договорів ніяких ми не заключали, тендерів не грали. Ні сумішей я не бачив заготовлених, ні техніки немає. Надія в основному на райавтодор.

Нагадаємо, на початку листопада голова Полтавської ОДА Валерій Головко  видав розпорядження, у якому доручив районним, міським, селищним та сільським радам  розчищати дороги зимою 2018-го за рахунок власних коштів. Видатки передбачити в місцевих бюджетах та укласти договори з райавтодорами. Райдержадміністрації мають створити резервний фонд для того, щоб купувати  пально-мастильні матеріали.