Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Щербанівську багатоповерхівку по вулиці Біліченка, 39 не вводять експлуатацію

Щербанівську багатоповерхівку по вулиці Біліченка, 39 не вводять експлуатацію

Багатоповерхівку на вулиці Біліченка, 39,  що в Щербанях, і досі не ввели в експлуатацію. Серед проблем – і відсутність газопостачання та протікання між стиками панелей будинку. Обговорювали це питання інвестори будинку разом із представниками ОДА, Полтавської райдержадміністрації та сільської ради. До якої згоди дійшли – дивіться далі у сюжеті.

Валерія Черкова, інвестор будинку: Батареи, они просто ледяные.

Студентка Валерія каже: змушена ходити по квартирі у зимовому взутті та теплому одязі. Гарячий чай не рятує – швидко охолоджується. Дівчина переїхала до Полтави із Луганщини у 2014. Вона наразі винаймає житло. У Щербанях їй батьки купили квартиру у новобудові, яку не ввели в експлуатацію.

Валерія Черкова, інвестор будинку: Я здесь пробовала день переночевать.  В итоге у меня не получилось. Потому что у меня один дуйчик, кондиционер. И все. Оно не обогревается.

У кватирі, розповідає, є проблеми і з електропостачанням.

Валерія Черкова, інвестор будинку: У меня были проблемы, когда я сюда приезжала днем, выбывало свет. Где-то часа за 4 могло выбыть раз 4-5 из-за перенапряжения. Потому что тут ремонты делают, то еще что-то.

Представники «Полтавагазу» проводять роботи з пуску газу у квартирах. Забудовник Сергій Фисун каже: оскільки будинок не здали в експлуатацію, підприємство не могло підключити газ.

Сергій Фисун, директор «Полтавський домобудівельний комбінат»: Тільки благодаря втручанню облдержадмністрації, сільради це питання вирішилося. На даний момент буде платити «Домобудівельний комбінат» як забудовник. Поки не будуть заключені договори з людьми, тоді по цим договорам будуть платити вони.

Навесні цього року забудовник видав ключі інвесторам, щоб вони проводили ремонти. Договори на право власності інвестори будинку отримають після введення його в експлуатацію. Пані Світлана розповідає, що їм обіцяли це зробити ще на початку 2016-го.

Світлана Величко, представниця ініціативної групи інвесторів будинку: Державна архітектурна будівельна інспекція не підписую будинок ввод в експлуатацію. Тисяча причин.То були підйомники для інвалідів не так зроблені. Переробили. Потім якісь вопроси з ліцензією були у забудовника, тепер в них перевірка ще була. Сьогодні поки ДАБІ не надав чітку відповідь, чому вони не підписують.

Голова Полтавської РДА каже: причина – непорозуміння між забудовником та власником землі.

Ігор Карімов, голова Полтавської РДА: Як мені доповідають, проблема полягає в тому, що будівля і забудова проводилася без дозволу володільця землі. Але договір є. Він відповідним чином зареєстрований в Управлінні юстиції. Буде ще раз його перевірено.

Землевласником є Валентина Павленко.  Зв»язатися з нею, щоб отримати коментар,  нам не вдалося.

ЛАЙВ Ігор Процик, голова Щербанівської сільської ради: Ті повноваження сільської ради, які є щодо будівництва, введення в експлуатацію  - вони вольові практично. Договір, те, що ви можете називати «соціальна угода», те що пайова участь, договір підписаний. Забудовник свої умови по договору виконав.

Окрім цього, у деяких квартирах протікає вода між стиками панелей будинку. У пані Катерини калюжа з водою і на балконі, і в кімнатах.

Катерина Григорівна, інвестор будинку: У п’ятницю помітила та і все. Подзвонили ті, що ремонт робили, що оце тут таке.

КОР: Забудовник обіцяє вирішити проблему найближчим часом, тільки - но поліпшиться погода. У четвер забудовник, інвестори, влада і землевласник вирішуватимуть проблему  введення в експлуатацію будинку. Карина Москаленко, Микола Янко, полтавські телевізійні новини. Карина Москаленко, Микола Янко,  новини на першому.