Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві затримали групу підозрюваних, яка виманювала гроші на благодійність (фото)

У Полтаві затримали групу підозрюваних, яка виманювала гроші на благодійність (фото)

Представники поліції та прокуратури затримали 4 киян, які більше ніж за півроку виманювали гроші на благодійність. За попередньою інформацією Нацполіції Полтавської області ця сума становить більше 5-ти мільйонів гривень. Підозрювані – троє чоловіків та жінка, серед яких працівник банку - були у змові між собою. Вони телефонували керівникам підприємств та організацій України, представлялися посадовцями і просили грошей для благодійності. Зокрема, для допомоги воїнам АТО, на оздоровлення хворих дітей або дітей учасників АТО. Потому гроші привласнювали. Останнє звернення підозрюваних  було зафіксовано на території Полтавської області. За місцем проживання у Києві під час обшуку у них вилучили 15 печаток благодійних  фондів та документи про розподіл між ними грошей. 

Усім затриманим судом обрали міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб із можливістю внести заставу на суму більше мільйона гривень. Відкрили кримінальне провадження за статтею «шахрайство».

Андрій Жилін, начальник управління прокуратури Полтавської області: "На даний час важко визначити загальну суму збитків, оскільки всі епізоди встановлюються і не всі громадяни знали що їх таким чином обдурюють. Шахраї представлялися  керівниками благодійного фонду чи облдержадміністрацій. Тому ми звертаємось до громадян хто перераховував кошти на "фонди"  голів облдержадміністрацій, де  представлялись керівниками державних установ. Зокрема, Полтавської ОДА та інших областей".