Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Полтавські волонтери про проблеми сьогодення

Полтавські волонтери про проблеми сьогодення

Благодійність стала чотири роки тому для Надії Антонець способом життя. Вона та її чоловік Сергій познайомилися на майдані у 2014-му році. Потім він пішов служити в АТО, а пані Надія продовжувала займатися волонтерством.

Надія Антонець, волонтерка: Добровольцем він пішов у червні 2014-го року, ми спілкувалися так, телефоном. Коли його поранили на початку вересня 2014 року, я приїхала до нього в госпіталь,  і він зробив мені пропозицію.

Надія Антонець вважає, що сьогодні волонтерський рух став слабший.

Мені здається, що зараз люди вже втомилися морально, багато хто вигорів уже і волонтери. Я їх не засуджую тому, що це дуже важка праця. Не хочеться такої припускати можливості, але якби зараз почалася відкрита агресія, а не так, як у нас називається АТО, можливо,  воно було, як поштовхом для людей, особливо хто вже займався цим, але трошки видохся, могли зайнятися знову.

Завдяки волонтерам військовослужбовець  Олександр Логвиненко, каже, виживав і воював. А тому їм треба надати статус « учасника бойових дій».

Олександр Логвиненко, перший заступник міського військового комісара м. Полтава, майор: Починая від носків , салфеток і тепловізорів, нічних приладів, валянок, теплого білья, зубної пасти. Навіть привозили волонтери в таких казанах борщ український і я роздавав по своєму зводному кормопункті в Донецькій області.

Волонтер Віра Бровченко за три роки сплела та передала у зону АТО майже 400 маскувальних сіток.  Нині, за її словами, важко благодійникам у фінансовому плані. Жінка говорить: є і такі люди, які хочуть нажитися на цій безкорисливій справі.

Віра Бровченко, волонтерка: Сталкувалася може трохи в поглядах на цю ситуацію трохи не такий. Ну я стараюся таких людей від себе….

До Міжнародного дня волонтера у Полтавських вишах нагородили  грамотами та відзнаками осіб, які займаються благодійністю. Нині на Полтавщині офіційно працюють 122 волонтерські організації.