Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Рецепт - не діє! Урядова програма «Доступні ліки» не працює, бо немає коштів

Рецепт - не діє! Урядова програма «Доступні ліки» не працює, бо немає коштів

Урядова програма «Доступні ліки» не працює через відсутність в обласному бюджеті коштів. А тому  в аптеках Полтавщини не видають ліки за рецептом безкоштовно або  з доплатою. Коли запрацює програма – у наступному сюжеті.

Наталія Шульгіна, фармацевт: Ало, добрий день!Аптека №30. Так, діаформін єсть, але по пілотній програмі він уже не відпускається.

Фармацевт Наталія Шульгіна розповідає: доки програма «Доступні ліки» діяла,  щодня до аптеки приходили по препарати в середньому до 40 осіб. Перебої із поставкою ліків були, але лише на початку квітня.

Пан Валерій інсулінозалежний. Каже, що  раніше пробував купити ліки за рецептом, але не зміг.

Валерій, полтавець: Він виписує вам рецепт, ви йдете в «Доступні ліки» і там отримуєте по пільговій ціні із скидками от. Ну закінчується тим, шо немає на сьогоднішній момент або ліків, або рецептів.

Тетяна Ліхач, яка  страждає на гіпертонію, також не скористалася  рецептом.

Тетяна Ліхач, полтавка: Да, зовсім другі. Я одні взяла, вони мені не підійшли, я більше не стала туди ходить, купляю сама.

Протягом дії програми « Доступні ліки» виникали проблеми, розповідаєпредставниця «Полтавафарму».Лікарі неправильно виписували рецепти, був збій із деякими препаратами, або ж аптека закупляла ліки за ціною, яка пізніше, піднімалася. А тому відпустити ліки за рецептом не могли. Також люди не були обізнані.

Тамара Бабич, начальник комерційного відділу ПОКП «Полтавафарм»: Рецепт виписується і він дійсний на протязі місяця. І якщо хворий невчасно звернувся, тобто термін рецепта вже вийшов, уже не можна було за цим рецептом обслуговувать.

25 мільйонів гривень  цьогоріч виділили в області на програму «Доступні ліки». Із квітня місяця мережа аптек «Полтавафарм» видала ліків по 420-ти рецептах.

Валерій Прядко, директора КП «Полтавафарм»: У нас в «Полтавафарм» було заключено майже 19.5 мільйонів, тобто іншу частину – це приватні аптеки забирали. І ми в деяких районах, Полтавський район-наша 250 аптека ми більше 100 тисяч зверху вже відпустили товару. Зараз вирішуємо,  як нам компенсують ці кошти.

Програма «Доступні ліки» запрацює у 2018-му році.За словами Валерія Прядка наступного року  з обласного бюджету на урядову програму спрямують на 12 мільйонів гривень більше, ніж цього року. Кошти розподілять по районах. Очікують також підвищення цін на ліки.

Валерій Прядко, директор КП «Полтавафарм», депутат обласної ради: Інфляцію заклали  в бюджеті, який завтра будуть намагаться голосувати, по-моєму 10-11%. Тобто це мінімум.

Безкоштовно, або з доплатою, препарати  отримуватимуть ще по трьох видах захворювань. Це ліки від депресивних станів, хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту та для здоров’я матері і дитини під час вагітності.