Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У місцевих бюджетах немає грошей на фінансування коледжів та ліцеїв

У місцевих бюджетах немає грошей на фінансування коледжів та ліцеїв

Застаріле обладнання, нестача кваліфікованих працівників та  пошук роботи.  Проблеми професійно-технічної освіти у Полтаві обговорили керівники профтехзакладів Луганської, Харківської, Сумської та Полтавської областей.За словамиголови обласної асоціації працівниківпрофтехосвіти  Полтавщини Сергія Шияна,  більшість місцевих бюджетів немає грошей на фінансування коледжів та ліцеїв.  Відсутність державного фінансування  може призвести до скорочення робочих місць та зменшення кількості студентів.

Сергій Шиян, голова обласної асоціації працівниківпрофесійно-технічної освіти: Є 9 навчальних закладів, які фінансує  Полтава, всі інші фінансує обласна ОДА.  Порушена вертикаль керування і ми часто не знаємо, до кого звертатися, якщо потрібно вирішити питання чи по майну, чи документації. Є обласна програма, по якій кілька навчальних закладів профінансовані.  Це ремонт будівель, спортивного залу в Решетилівці. Ні на інструмент, ні на матеріали не виділяли ні копійки.

Володимир Євдокієнко,  директор Сватівського професійного аграрного ліцею (Луганська обл.): Бюджет міста не в силі фінансувати декілька  навчальних закладів. Фінансування нині з обласного бюджету.  Це і заробітні плати, і стипендії. А поточні ремонти  гроші не виділяють.