Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Про використання піротехніки на свята – полтавці та експерти

Про використання піротехніки на свята – полтавці та експерти

Феєрверки, петарди та хлопавки – традиційні атрибути новорічних свят. Як правильно використовувати їх та чим небезпечні ці піротехнічні засоби  – дізнавалися журналісти "Лтави".

Полтавка Наталія каже: користуватись піротехнічними виробами не завжди безпечно. У її родині відмовились від таких розваг заради доньки.

Наталія: З тих пір, як їй було 2 роки, запускали феєрверк, вона дуже злякалася. І після того ми ними не користуємося. Безпечно, якщо це на якійсь відкритій місцевості, але не в місті. Тоді да. Якщо з розумом підходити, бути в тверезому стані, на відкритій місцевості – да. Чому б ні?.

Дорослі та діти травмуються піротехнічними виробами переважно у новорічну ніч та кілька днів потому, каже начальник відділу інформації держслужби із надзвичайних ситуацій Полтавщини Віталій Шкаревський. Щоб уберегтися, треба дотримуватись правил поводження та інструкцій.

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю ГУ ДСНС Полтавщини: Не допускати запуск піротехнічної продукції в стані алкогольного сп’яніння. Не дозволяється дітям, щоб вони проводили запуски цих піротехнічних виробів, тому що були такі випадки навіть, коли дитина травмувалася піротехнічним виробом, коли поруч був батько. Тобто батько розрішив в руках тримати піротехнічний виріб, коли він спрацьовував.

Дітей, травмованих піротехнікою, лікують у Полтавській міській дитячій лікарні.

Микола Гриценко, завідувач хірургічного відділення Полтавської дитячої клінічної лікарні: Підпалили, на дитині загорівся одяг, отримала опік. Взяли в руки – недогорів іще цей заряд  зірвався в руках, повідривало пальці, а іноді й кисті. Страждають очі у дітей. Інколи діти втрачають зір.

Як часто використовують піротехнічні вироби полтавці, запитуємо у них.

Голос: Хлопушки детские по 4 гривны. А так опасновообще. Руки там отрывает.

Голос: Не користуємось. У нас війна йде. Яка піротехніка? Не можна.

Голос: Хлопушки буду іспользувать, гірлянди. Все, чим пользуються, те і буду іспользувать. Ми акуратно всім пользуємся. Все получається весело і безопасно.

Голос: Ні, не користуємось. Та тому, що за здоров’я переживаємо своє.

Голос: Піротехнікою не користуємося, хіба що бенгальськими вогниками і все. А випадків травматизму не було.

Щоб виявити тих, хто продає піротехнічні вироби без сертифікатів, проводять рейди.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації нацполіції Полтавщини: Згідно статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також 159 Кодексу України про адміністративні правопорушення (це ті статті, якими керуються поліцейські), тобто торгівля у невстановлених місцях або порушення правил торгівлі товарами, передбачена адміністративна відповідальність, а також передбачено вилучення продукції, яку незаконно реалізовували.

Пані Ірина каже: у її родині новорічні свята проведуть без феєрверків та петард.

Ірина, полтавка: Користувались, але в незначній мірі. Наприклад, дитину не хочемо навіть налякати таким, бо це досить гучно і не завжди безпечно.

За словами начальника відділу інформації ДСНС області Віталія Шкаревського, цьогоріч випадків травматизму від піротехнічних засобів напередодні свят  не фіксували.