Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

5 та 3 гривні за проїзд: нові тарифи у громадському транспорті Полтави

5 та 3 гривні за проїзд: нові тарифи у громадському транспорті Полтави

5 гривень в автобусі і 3 гривні у тролейбусі. Полтавська міська рада підняла ціни на проїзд у громадському транспорті. Рішення ухвалили на засіданні виконкому. Чому підвищили тарифи і як ставляться до цього полтавці -  дивіться у сюжеті Карини Москаленко.

Близько 15 автобусів та машруток пана Юрія курсують в обласному центрі. Перевізник каже: піднімати тарифи на проїзд необхідно .

Юрій Шевчук, перевізник: Ця необхідність почалася, мабуть, десь з початку 2017-го року , коли всі паливо-мастильні матеріали, акумулятори та шини, всі составляющі цього бізнесу пішли уверх.

У телефонній розмові міський голова Полтави Олександр Мамай говорить, що така ціна  економічно обґрунтована.

Олександр Мамай, міський голова Полтави: Причини, тому що дякую перевізникам, що вони ще погоджуються по 5  гривень возить, тому що рахунки виводять аж на 11 гривень. 70% міст обласного значення уже підняли тарифи тоже.

За словами пана Юрія, 5 гривень за проїзд у автобусах та маршрутках дозволить перевізникам  утримувати транспорт у належному стані.

Юрій Шевчук, перевізник: Приходиться економити на всьому. А якщо зробити як положено, щоб 2-3 водія на машину, зміна 8 годин, по нормам міняти шини, акумулятори, все робити по нормам, то тариф буде 7-8.

Збільшилася до 3 гривень і вартість проїзду у тролейбусах. Проїзні квитки на місяць відтепер коштуватимуть 45 гривень для учнів, для студентів – 60. Удвічі більше - для інших громадян.

Як ставляться до нової вартості квитків полтавці, запитуємо у них.

Валентина, полтавка: Звичайно багато. –Та хотя би така осталася, до неї привикли.

Микола, полтавець: Я рахую, що це правильно. Потому шо зараз це так дорого і бензин, і запчастини, і обслуживаніє автомобіля. Так шо..

Максим, полтавець: Повышение цен на все идет постоянно. И на проезд, и на продукты, и коммуналка. Абсолютно не логично.

Наталія, полтавка: Я вважаю, що це дорого и дуже дорого. 2 і 4 це якраз більш-менш нормально.

Рішення почне діяти з дня його оприлюднення у газеті "Полтавський вісник" та на офіційному сайті Полтавської міської ради. Тобто з 4 січня 2018-го. Нагадаємо, тарифи на проїзд у громадському транспорті в обласному центрі змінювали 2 роки тому.