Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

У Полтаві оновили музей Української медичної стоматакадемії

У Полтаві оновили музей Української медичної стоматакадемії

Від історії до сьогодення. Мікроскоп початку минулого століття, медичне обладнання із зони АТО – це лише деякі експонати, якими поповнили музей   Української медичної стоматакадемії.  Що змінилося в оновленому музеї, який відкрили, розкаже моя колега Валерія Рибалка.

Раніше на цьому місці була аудиторія, в якій педагоги стоматологічної академії проводили лекції.Останні 30-ть років тут розташований музей історії медичної стоматакадемії. На його реконструкцію витратили 200 тисяч гривень.

Наталія Канцедал, завідувачка музею історії розвитку  УМСА: Було оновлення 21-41-их років, було оновлення сучасності, незалежності, акт проголошення незалежності України і також зони АТО.  Тут дуже багато цікавих матеріалів про Гіппократа, про Авіценну. Розкопки: Більське городище - знайдені медичні інструменти періоду Черняхівської культури. Також народна медицина дуже цікава.

Залу музею умовно розділили на дві частини, встановили нові вітрини та зробили  внутрішні ремонтно-озоблювальні роботи. Тут можна побачити експозиції губернського періоду,  Другої світової війни та зони АТО.

В’ячеслав Ждан, ректор УМСА: Вирішили з колективом академії, студентами про те, що потребується оновлення. 2/3 роботи, які ви сьогодні бачите – це зроблено особисто руками наших викладачів і наших студентів. Це і картини, як намальовані, це і меблі і ремонтні роботи.

Із зони  АТО  на відкриття оновленого музею приїхав майор запасу Віктор Лєбєдєв. Він привіз для музею реактивну протитанкову гранату.

Віктор Лєбєдєв,  заст.командира роти вогневої підтримки 16 мотопіхотного батальйону: Это одно из основных оружий, которое применяется сейчас РПГ 22 название «Муха»- 16-го батальона. Сейчас подразделение в котором я служил, которое как раз занимало именно Авдеевку. Как раз сейчас стоят в Крымской, Луганской области. Поэтому это свежая, недавней давности .Это вам для музея.

Тетяна Плужнікова, відвідувачка музею, викладачка  історії медицини: Дуже гарно зараз зробили, ми задоволені, що якось розширили трошки самі кімнати. Дуже гарні оці вітрини, де у нас експонати зроблені. Тому ми задоволені і будемо знову сюди водити студентів першого курсу.