Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Обмеження швидкості 50 км/год: деталі змін

Обмеження швидкості 50 км/год: деталі змін

З 1 січня дозволену швидкість у населених пунктах в Україні обмежать з 60 до 50 кілометрів на годину. Ці  зміни внесли до правил дорожнього руху постановою Кабінету Міністрів України. Більше про це розкажуть наші кореспонденти.

Петро Михайлович за кермом більше 40 років. Каже, за правилами їздитимуть не всі. Зміни в правилах дорожнього руху підтримує.

Петро, водій зі стажем: Менше пирятимуть. Менше буде аварій. Я проробив 40 років шофером то я знаю, що якщо вони і на 20 зроблять то ті, що літали, то і літатимуть. Поїдь в Харків чи Дніпропетровськ там отаке робиться.

Водій Олександр переконаний, без належного контролю за порушеннями закон не запрацює.

Олександр, водій: Введите хоть расстрел до тех пор пока, на дорогах будут неприкасаємие такое и будет, реакции не буде никакой. Пока у нас есть каста, то у нас будут їздить кто как хочет и равняться на толщину кошелька. За сегоднешний день я видел нарушеня как минимум раз 20.

Наталія Ширипова із патрульної поліції каже: зниження швидкості на 10 кілометрів за годину зменшить кількість аварій у населених пунктах. Коли почнуть карати за порушення, не знають. Адже  патрульні не мають приладів фіксування швидкості.

Наталія Ширіпова, прес-секретар патрульної поліції Полтавської області: Але із першого січня поліція приймає всі заходи щоб у нас ці засоби були. Це уже національна поліція всіма цими приладами буде забезпечувати поліцейських.

Встановлювати знаки обмеження швидкості мають право після погодження з органами місцевого самоврядування.

Наталія Ширипова, прес-секретар патрульної поліції Полтави: У нас є відділ роботи дорожнього руху який займається узгодженням встановлення всіх знаків які на території міста та області. Тобто для того щоб встановити знак потрібно його погодити із відділом і управлінням патрульної поліції.

За даними патрульної поліції України, минулого року сталося майже 150 тисяч дорожньо-транспортних пригод. В них загинуло понад 3 тисячі людей.