Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

У Полтаві склали присягу патрульні поліцейські

У Полтаві склали присягу патрульні поліцейські

Більше 70-ти   патрульних поліцейських   у  Полтаві  склали присягу. Серед них майже третина -  жінки.  Чому обрали  саме цю професію?-  дізнавалися у них наші кореспонденти.

Полтавка Валентина Сліпухова прийшла привітати доньку Ліну з присягою. Каже:  рішення дочки  йти до поліції спочатку не підтримала.

Валентина Сліпухова, мама поліцейського: Через те,  що у державі таке становище і рівень злочинності. Кожен день хвилюватимусь за свою дитину.

Раніше Ліна Сліпухова працювала касиром. Дівчина каже: з дитинства мріяла стати  правоохоронцем. Навчалася основам  роботи патрульної поліції  чотири місяці.

Ліна Сліпухова, інспектор патрульної поліції Полтавської області: Складно було все. Були намагання покращити все в собі. Хвилювання було завжди. Хвилююсь і зараз. Бо це ще одна сходинка у життя до моєї мрії.

Ліна говорить: під час навчання   майбутнім   патрульним наводили приклади конфліктних ситуацій в  роботі, з якими їм доведеться стикатися.  

Ліна Сліпухова, інспектор патрульної поліції Полтавської області: І сімейні сварки,  і насильство в сім’ї. І ті ж самі бабусі продають на вулиці. Ставили приклади. Питали нашу думку. Дізнавалися справимося ми чи ні. Але згідно того що ми відповідали, ми до сих пір тут й надалі будемо старатися.

75  патрульних склали присягу. З них 22 жінки.  З понад тисячі претендентів конкурсний відбір пройшов кожен п’ятий. За словами начальника Управління патрульної поліції Віталія Мельничука,  зараз недобору  в патрульну поліцію немає.

Віталій Мельничук, начальник Управління патрульної поліції в Полтавській області: Якщо говорити про штатну чисельність, то ми починали із 311 працівників. То зараз штатна чисельність – 412.

Нагадаємо, служба патрульної поліції запрацювала у Полтаві майже 2 роки тому.  Раніше вони обслуговували  територію Полтави, зараз -  всієї області.