Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

У неплатників аліментів відберуть права та заборонять виїжджати за кордон

У неплатників аліментів відберуть права та заборонять виїжджати за кордон

Заборонити виїжджати за кордон, полювати і водити машину. Так держава примушуватиме батьків платити аліменти. Відповідний Закон парламент ухвалив у грудні минулого року. Четвертого січня 2018-го Закон про аліменти підписав Президент України. У чому сенс змін у законодавстві: забезпечити дитину чи покарати неплатника, дізнавалися Ольга Боцула та Олексій Гнипа.

Юлія Бобирь виховує семирічну доньку.  Колишній чоловік заборгував більше 15-ти тисяч гривень аліментів. 

Юлія Бобирь, виховує дитину одна: Було періодами він самостійно не сплачував аліменти, потрібно було дзвонити, нагадувати. Побутує така думка у боржників, що якщо немає офіційного працевлаштування, майна, автомобіля, то мені нічого не буде.

За словами начальника Головного територіального управління юстиції Полтавщини Олега Тимченка, в області понад 29 тисяч виконавчих проваджень по аліментах.  У тих, хто не платить державні виконавці забирають майно.

Олег Тимченко, начальник Головного територіальногоуправлінняюстиції уПолтавській області: Відповідно до сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі. Аліменти – це обов’язок батьків забезпечити свою дитину. Дітей, які не отримують аліментів, можна вважати жертвами економічного насильства.

На початку січня 2018-го Президент України Петро Порошенко підписав Закон про аліменти. Ті, хто не платить гроші більш, ніж півроку, не зможуть виїжджати за кордон, керувати автівкою, полювати і користуватися зброєю. (Графіка) Якщо грошей для погашення боргу немає, законом передбачені громадські роботи. Які саме визначатимуть органи місцевого самоврядування.

Ольга Боцула, журналіст: Не платиш гроші на дитину – бери в руки мітлу. Тих, хто не має майна, не платить аліментів залучатимуть до суспільно-корисних робіт. За рішенням суду роботи можуть тривати від 120 до 240 годин.

Якщо батько відмовляється виконувати соціальні роботи й сплачувати аліменти, його можуть ув’язнити, говорить каже Ігор Клименко.

Ігор Клименко, юрист: Якщо боржник не сплачує більше, ніж 3 місяці за зверненням стягувача до органу досудового розслідування можна порушити кримінальну справу і вже в судовому порядку можна притягнути дану особу до кримінальної відповідальності.

Новий Закон передбачає створення відкритого реєстру неплатників аліментів. Його підготує Мін’юст.

Олег Тимченко, начальник Головного територіальногоуправлінняюстиції уПолтавській області: Даний реєстр створений для того, щоб батькам, які не сплачують аліменти створити не тільки економічно непривабливі умови, але й певні репутаційні ризики. До реєстру вносять дані про особу,яка протягом 3 місяців не сплачує аліменти. Доступ до нього є відкритим.

Закон про аліменти запрацює у лютому 2018-го року.