Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Чому дорожчає бензин?

Чому дорожчає бензин?

Більше 30 гривень за літр бензину та майже 30 - за дизпаливо. За два дні ціни  зросли майже на гривню. Чому підняли вартість, чи подорожчають у зв’язку з цим інші товари,   яких цін на пальне очікувати - розбиралися наші журналісти.

Юлія Кравець,журналіст: 1 січня заправитися 95-им бензином коштувало близько 28 грн., За два тижні  за літр такого пального просять більше 30.

Це одна з заправок Полтави. Літр 95-го тут коштує 33 грн. Олег, який  за кермом щодня, каже: здорожчання пального вплинуло на його бюджет.

Олег Руденко, полтавець: Подорожание в любом случае не хорошо, зарплата остаеться прежней, а все растет, привязано к доллару, а зарплата в гривнах в всех.

Лікаря Олега, який  їздить на власному авто,  альтернативи бензину не бачить. Пересідати на громадський транспорт не збирається.

Олег Гурін, полтавець: Дорого, дуже дрого. Так все одно їздять діватися нікуди. У всіх сім’ї, діти пожилі батьки – це необхідність.

Здорожчав і газ. На цій заправці вартість за літр більше 13 грн.

Олена Гербут, полтавка: Негативно отношусь к подорожанию цен, не понятно почему они дорожают, у на с газ находиться 5 км от Полтавы, посему он на заправках по 13 грн. Вопрос?

За два дні бензин та дизпаливо додали в ціні майже гривню за літр. Експерт паливного ринку Сергій Куюн пояснює це тим, що вартість нафти  зросла,  а гривня  впала.

Сергій Куюн, директор ООО "Консалтинговагрупа А-95": Рік тому ціна на нафту складала 55 дол за барель, але сьогодні ціна складає 70 доларів за барель. Ми країна імпортер, тому дублюємо всі світові тенденції дуже чітко між тим валюта – це 85% складової в ціні пального. Кожна гривня в курсі валют – це 80 копійок у вартості пального на заправній станції.

За здорожчанням пального  зростуть  і ціни на продукти, комунальні послуги та транспортні  перевезення, прогнозує економіст Сергій Ніколенко.  Каже: помітно це стане через  півроку.

Сергій Ніколенко, доктор економічних наук (ПУЕТ): Ринок пального в нас сильно монополізований Що таке монополія  Вона приймає рішення і ціна на бензин може рости на 2 грн сьогодні на завтра. І суспільство на це не може впливати. Держава не виконує свої функції. Є Антимонопольний комітет, який має чітко регулювати ці монопольні утворення будь в якій галузі і будь на якому ринку.

Найближчим часом пальне може подорожчати ще копійок на  50. Такий прогноз дає експерт Сергій Куюн. І додає: про  стабілізацію нині говорити зарано.