Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Марина Проскурняк
Марина Проскурняк

Водохресне занурення: шоу чи очищення від гріхів?

Водохресне занурення: шоу чи очищення від гріхів?

19 січня  християни відзначатимуть   Водохреще. У цей день освячують водойми та купаються в ополонках. Втім, перш ніж стрибнути у крижану воду,потрібно зважити всі за і проти.  Про правила, які зроблять ваше занурення безпечним, далі у сюжеті.

Марина Проскурняк, журналіст:   Збираєтеся купатися в ополонці на Водохреще, але не знаєте чим все це закінчиться – користю чи шкодою? Ми вирішили запитати у експертів, як правильно занурюватися  та  яких  правил дотримуватися.

Андрій Олефіренко, підприємець:ТУТ є фізичний аспект і моральний. Фізичний беріть з собою капці з якими ви зможете зайти в воду і з якими  можете вийти, беріть полотенце та змінну білизну обов’язково  змінюйте,  не залишайтеся в мокрій. Ну а головне моральний аспект – бути готовим приймати це.

Андрій занурюється в ополонку  на Водохреще  восьмий рік поспіль.  Холодної води і морозу не боїться. Звик ставити перед собою  важкі завдання. У 2014 році  воював  на Сході України в Ілловайську, Широкиному, Сартані  у  батальйоні «Азов».  У повсякденному житті дотримується   правила:  щоб  бути потрібним сім’ї та   суспільству,  варто кожного дня  переборювати труднощі,  які трапляються на життєвому шляху, 

Андрій Олефіренко, підприємець:   Це перш за все виклик. Виклик скупатися в мороз. Скупатися не в хорошу погоду, А життя кидає багато викликів . Якщо ти від них постійно ухиляєшся, ти перетворюєшся на овоча. А такий овоч не корисний ні своїй сім’ї, ні  суспільству, ні собі самому, ні Україні. 

Лікар Євген Срашко,  занурюється  в ополонку   на Водохреще  15 років. Говорить -  тільки здорова людина може сміливо  купаитися  в крижаній   воді.  Якщо ж є хронічні захворювання, то краще не ризикувати.

Євген Страшко,  кандидат медичних наук,  викладач   УМСА: Не рекомендують людям, які хворіють на артеріальний тиск, які мають хворе серце, які хворіють ожиріння… люди,які мають захворювання органів дихання , фронтит , риніт.

 Лікар  Євген Страшко каже не варто   вживати алкоголь перед зануренням  у воду і після.  Дітей до купелі  в ополонці  теж слід  підготувати.

Настоятель Свято – Петровської церки    Миколай Храпач, каже:  купання в ополонці на Водохреще для православної людини - благо, яке може принести  зцілення від хвороб.

Протоієрей Миколай Храпач, настоятель Свято – Петровської церкви м.  Полтави: Невіруючі люди з цього шоу влаштовують. А віруючі люди з вірою занурюються і очищають себе від гріха.