Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Марина Проскурняк
Марина Проскурняк

Міжнародний флешмоб музейного селфі: як це було у Полтаві

Міжнародний флешмоб музейного селфі: як це було у Полтаві

Безкоштовне селфі в музеї. Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського вдруге долучився до Міжнародного флешмобу. Акція відбудеться сьогодні за ініціативи Європейського  проекту CultureThemes. ЇЇ мета – привернути увагу до культурно-освітніх закладів та їхніх колекцій. Чи були охочі фотографуватися на тлі полтавських експонатів , розкажемо у наступних випусках новин.

Марина Проскурняк, журналіст:  Для участі у флешмобі потрібно прийти до  музею, зробити «селфі»   поруч з улюбленим експонатом та опублікувати  фото  у соцмережах  із хештегом #MuseumSelfie та тегом музею. Я сьогодні сфотографуюся біля музейної скриньки кінця 19 століття і біля і люстерка початку 20 століття.

Завдяки соціальним мережам   можна популяризувати  надбання світової культури – вважають  працівники музею.

Марина Кондратенко, науковий співробітник  Полтавського  краєзнавчого музею  ім. Кричевського: Саме до цього дня ми встановили три спеціальні локації ,з якими можна буде зробити селфі. Це дві картини полтавських художників. Перша Валерія Боняківського із зображенням фасаду Полтавського краєзнавчого музею і  картина Михайла Онацька «Водохреще».

Богдан Городницький  про акцію у  краєзнавчому музеї дізнався з соціальних мереж. Вирішив зробити безкоштовне селфі біля портрета українського військового діяча Си́мона  Петлю́ри. 

Богдан Городницький , відвідувач музею: Вважаю, що вони зробили великий внесок у розбудову держави. Тому це  така моя громадянська позиція.

Тетяна Лемешко  робить  селфі щодня.  До міжнародного флешмобу  готувалася.  Планувала  зробити  фото  біля  стенду з  українським жіночим вбранням.    

Тетяна Лемешко , відвідувачка музею: Я вважаю – це популяризація музеїв, Можливо, хтось не був у Краєзнавчому, або в іншому, Побачив експозицію, побачив фото у мережі і вирішив прийти сфотографуватися або взагалі гарно провести час.

Вимоги до відвідувачів : не використовувати  спалах, не чіпати руками експонати і не заважати іншим. І за бажанням –  викласти фото у соцмережах з хештегом  #MuseumSelfie, а також з хештегом музею #PKMSelfie. 

Марина Кондратенко, науковий співробітник  Полтавського  краєзнавчого музею  ім. Василя Кричевського:  Коли ці селфі будуть викладені, ми даємо нашим відвідувачам три дні для того, щоб вибрати краще фото та викласти його до соціальної мережі  і вже в понеділок ми зробимо підсумки цієї акції.

Для переможців акції  – безкоштовна екскурсія  «Скарбниця унікальних експонатів».  Воно відвідають  кімнати, у яких зібрані дорогоцінні  речі з фондів музею.