Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

60 нових місць створили у дитсадках Глобинської ОТГ

60 нових місць створили у дитсадках Глобинської ОТГ

У Глобинській об’єднаній територіальній громаді понад тисяча двісті дошкільнят. Більше половини з них відвідують дитсадки. У Жуках частина дошкільного закладу майже двадцять років стояла без ремонту. Розповідає завідуюча ДНЗ «Сонечко» Юлія Малахова. Тут були руїни. На цьому місці взагалі були руїни. Тут не було опалення, взагалі від опалення відрізана ця сторона. Були голі стіни і все.

Після ремонту у дитсадку «Сонечко» з'явилося п'ятнадцять нових місць. Завдяки цьому відкрили другу групу, нині його відвідують удвічі більше дітей: десятеро вихованців молодшої групи та двадцять один – старшої. продовжує вихователь дитсадка Емілія Хичій. Все нове, все цікаве. І дітям цікаво. Діти, як прийшли перший раз, вони не знали, куди дивитися. (2:16-2:22) Вони не повірили своїм очам, що вони прийшли в цей самий будинок. Але вже оновленого типу.

У ще одному селі Глобинської громади – Бабичівці – раніше працював сезонний дитсадок. З вересня 2017-го на базі місцевої школи утворили навчально-виховний комплекс - для дошкільнят тут створили двадцять п’ять місць. водить до дитсадка  свою дитину й Інна Галаган. Дуже було тяжко, що не було дитячого садочка. Не було на кого дитину залишати. Постійно відпрошувалася з роботи. Дитина хворіє.

У закладі діє одна різновікова група. Вихователька Анна Степанова каже: намагаються організувати дозвілля так, щоб усім сподобалося. Потрібно приділяти увагу меншим і старшим і якось поєднувати їх разом. Згуртувати.

Загалом на капітальні ремонти закладів освіти торік у громаді витратили шість з половиною мільйонів гривень. розповідає голова Глобинської ОТГ Станіслав Джусь: На ремонт Жуківського дитячого садочку було витрачено трохи більше двох мільйонів гривень. У дитсадок Бабичівського старостату – 580 тисяч гривень.

Також другу групу на двадцять місць відкрили у дитсадку села Пироги. У Глобинській ОТГ працює шість дошкільних закладів та один НВК.