Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Безпритульні Південного вокзалу шукають тепла

Безпритульні Південного вокзалу шукають тепла

Південний залізничний  вокзал Полтави. Біля входу ми зустріли групу людей: мешканців області та інших регіонів України. 

Безпритульний: «Тесть вигнав з дому. Зараз холоди, де ви ховаєтесь від них?-  Ну, їздимо по поїздам»

Безпритульний : «После дитдому так получилося, що пішов по бездорожю, попав в тюрму, а обратно возращатися желание нема. Оце, що холода сейчас, морози, в електричке. Там поспав в електричке, там поспав, попросився , там поспав три часа , там поспав – і вот так вот. Даже нема на кусок хлеба»

Бездомні або безпритульні – так Закон України про соціальний захист  визначає цих осіб. Працівники вокзалу висловлюються про них  так.

Тамара Білоусько – чергова Південного вокзалу:  «Дошкуляють аж занадто, ругаються, мусорять, від них одні проблеми. Б’ються, вікна б’ють,  двері б’ють , що хочеш – і управи немає на них. Поліція з города поки приїдить, вони все зроблять. Вони можуть і у вестибюлі:  де їм придумається – там і іспорожняються»

 Специфічний запах –  ознака постійної присутності на вокзалі бездомних і безпритульних.

 Люди на вокзалі:«Тут «бомжів»  знаєте скільки ноччю. Ніхто їх, я з больниці, а як ноччю то тут сидіти неможливо»    

«У нас на автостанції тоже такое, ну, бомжі, тоже запахи і на Київському вокзалі тоже самое»

Керівник прес-служби обласної поліції говорить - поліція діє щодо безпритульних і бездомних у рамках закону.

 Юрій Сулаев – керівник прес-служби обласної поліції.  «Якщо люди не порушують закону у нас немає підстав кудись цих людей вилучати. Раніше у нас були місця для розміщення таких людей, а зараз немає , на превеликий жаль. Тому, якщо вони не порушують чинного законодавства, у поліції немає повноважень і прав доставляти таких людей в райвіділок , або обмежувати їх пересування, або обмежувати права людини».

Чергова Південного вокзалу розповідає, що кожного дня будь якої пори року безпритульні та бездомні шукають затишку під дахом вокзалу. Холоди збільшують кількість таких охочих.