Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Книгу «Країна Навпакинія» презентувала полтавська мисткиня

Книгу «Країна Навпакинія» презентувала полтавська мисткиня

Збірку поезій для дітей полтавська мисткиня і поетеса Тетяна Ваценко написала вперше. Назвала її за однойменним віршем – «Країна Навпакинія».

Країна Навпакинія десь є серед морів. Я бачу там крилатих, в клітиночку корів, там мишки – наче слоники, там прямо зранку – ніч.

Тетяна Ваценко почала створювати вірші в юності. Раніше публікувала їх у пресі. Коли народились діти, каже, почала писати для них. А зараз - для онука Ярослава. У цю збірочку ввійшли вірші, які були написані років 20 тому, може й більше. Це перші дитячі вірші. Їх назбиралась така критична маса, що я вже зрозуміла у 2012, що з цим треба щось робити. Бо за цей час у мене з’явився син, потім внук, йому вже 11 скоро.

Поміж віршів у книзі - авторські ілюстрації. Це видання, за словами пані Тетяни, для дітей. Їх і запросила на презентацію книги.Чотирикласниці Марія та Анастасія розповідають:

Я люблю читати про природу більше. І ще я люблю читати якісь фантастичні твори.

Гарні малюнки, що це гарна книжка така, добра.

Учителька початкових класів Олена Гутиря знає пані Тетяну зі студентських років. Каже: творчість письменниці із часом змінилася. Те, що для дітей вона видає, - це взагалі безцінно. Тому що дітей поглинув Інтернет, а ми хочемо, щоби вони читали. Сьогодні ми були здивовані, наскільки живо діти відгукнулися і пішли з нами.

Донька письменниці Тетяна на презентацію приїхала із Києва. Розповідає: найбільше віршів мати писала, коли очікувала народження сина.  Вона може не спати, вони їй сняться. Вона спить і поруч із нею лежить обов’язково зошит із ручкою. Вона прокидається і просто іноді цілий вірш може записати і навіть без правок.

«Країну Навпакинію» надрукували за кошти обласного бюджету як соціально-значуще видання. Для цього витратили понад сімнадцять тисяч гривень. Директор Департаменту інформаційної діяльності Полтавської облдержадміністрації Вікторія Пилипенко говорить:

Наклади в минулому році видань соціально значущої літератури були невеликими, оскільки ми обмежені були в коштах. Було прийняте рішення, всі видання, які видавалися у 2017 році, це тираж – триста примірників.

Нагадаю, полтавка Тетяна Ваценко – майстер витинанки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, учасник міжнародних та всеукраїнських виставок.