Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Дмитро Купченя
Дмитро Купченя

«Стрічка про загибель «Міфа» незабаром виходить у всеукраїнський прокат»

«Стрічка про загибель «Міфа» незабаром виходить у всеукраїнський прокат»

Це одна із найбільш улюблених композицій співака – арія Мефистофеля, саме від імені цього персонажа утворився його позивний на фронті – Міф. Після музичної академії у Львові Василь Сліпак 19 років жив і працював у Франції,  як соліст Паризької національної опери. До мутації голосу він мав унікальний контр-тенор, а тоді опустився до густого басу. Режисери стрічки зізнаються: не чули про великий талант до його загибелі. Взялися за цей матеріал, щоб розповісти історію вояка українцям. 

Іван Ясній, режисер д/ф «Міф» : Війна триває вже який рік, і нічого не змінюється, лише гинуть люди. І цей фільм все-таки є для того, щоб ми трошки опам’яталися і щоб не опускали руки. + Любов, яку мав Василь – безмежну – до своєї країни, до своїх людей, свого народу, в принципі це вона може робити великі справи.

Зйомки відбувалися у Парижі, рідному Львові, на передовій АТО, й у Франції. Творці стрічки зустрічалися із друзями, колегами оперними співаками, родиною і дівчиною Василя, що так і не стала дружиною. За словами режисера Івана Яснія, фільм – чиста документалістика за суттю, однак в ній є елементи анімації. Мультиплікаційні вставки зробив соліст рівненського рокабіллі гурту «От Вінта!» Юрій Журавель.  У стрічці показують як Василь гуртує довкола себе волонтерів, організовує благодійні концерти, передає допомогу для Майдану, сім’ям загиблих, сиротам.

Валерія («Лєра») Булахова, учасниця АТО, товариш Василя по службі: В 2015 році він приїхав і почав воювати як пересічний боєць, він навіть нікому не сказав, що він робить десь там у Парижі, не те щоби приховував, але ніколи й не говорив «от, я – оперний співак». І багато хлопців дізналися, хто він такий, тільки коли він загинув. + Це була дуже чудова людина, дуже віддана своїй справі.

Музику для фільму писали композитори сучасності. Серед них Євген Гальперін, що творив музику для фільмів Люка Бессона і був близьким другом Василя. «МІФ» – це третій фільм Івана Яснія. У співавторстві з Леонідом Кантером він зняв «Добровольці Божої Чоти - The Ukrainians» та «Війна за свій рахунок». В рамках прем'єрного туру знімальна група відвідає 20 міст України. У прокат українських кінотеатрів фільм вийде в лютому 2018 року.