Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Марина Проскурняк
Марина Проскурняк

У 2018 році ЗНО складатимуть і студенти професійно-технічної та вищої освіти

У 2018 році ЗНО складатимуть і студенти професійно-технічної  та вищої освіти

Сьогодні  в Україні  розпочалася реєстрація на основну сесію   зовнішнього незалежного оцінювання.   Вона  триватиме  до 19 березня.  Для проходження ЗНО, як і в попередні роки,  учасники можуть обрати не більше чотирьох навчальних предметів. Серед особливостей цьогорічного тестування – завдання складатимуть студенти  професійно-технічної  та вищої освіти.  Більше  про нововведення, - знають Марина Проскурняк та Микола Янко.             

У 2018  змінили  процедуру  проведення  зовнішнього незалежного оцінювання в Україні.  Відтепер крім одинадцятикласників,  тести складатимуть  і студенти професійно-технічної  та вищої освіти. Свідоцтво про народження  учасників  не прийматимуть. Під час реєстрації на ЗНО основний документ - паспорт. 

Тамара Кравченко, завідувач центру зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти ПОІППО ім. Остроградського: Учні і студенти професійно – технічних і вищих навчальних закладів, які в поточному році    здобувають  повну загальну середню освіту , будуть подавати комплекти документи по реєстрації у навчальний заклад , де навчаються . У навчальному закладі будуть документи ці забирати , формувати реєстраційний список  і до регіонального центру відправляти поштовим відправленням.

У 2018 році виключили з переліку тести з російської.  Відповідно  -  урівняли мови національних меншин, які є  в Україні – говорить Тамара Кравченко. Зміни внесли  і до тестів з іноземної мови – додали нову частину «Аудіювання». 

Марина Проскурняк, журналіст: Серед нововведень – і адаптація технології проведення ЗНО для людей, які з порушеннями зору  і які використовують у навчанні  рельєфно-крапковий шрифт Брайля. Апробація відбудеться на тестуванні з української мови і літератури, математики, історії України  під час додаткової сесії. 

Катерина Макаренко  студентка Полтавського коледжу нафти і газу. Майбутній геолог. Вступила до навчального закладу після 11 класу. Має досвід написання ЗНО.

Катерина Макаренко, студентка коледжу ПКНГ ПНТУ:Чесно кажучи дуже хвилювалася перед ЗНО, адже результати оцінювання вплинуть на майбутні успіхи, але  з усіх сил намагалася перебороти свій страх.  Але страх проходить , коли ти сидиш за партою і тримаєш в руках завдання. А вже потім ці хвилювання ідуть на другий план. І ти займаєшся вирішенням завдань. 

А це Альона Височин. Вона навчається на першому курсі цього ж коледжу. Дівчина говорить:  новина  про обов’язкове складання тестів  - її не лякає. 

Альона Височин, студентка коледжу ПКНГ ПНТУ: Я вважаю, що запровадження ЗНО в коледжі  це не погано. Звичайно результат залежить від нас самих.  Крім домашнього завдання ми розглядаємо тестові завдання з ЗНО попередніх років, при бажанні кожен може вивчити  тему сам. Є достатньо посібників.

Ольга Кузьменко, викладач української мови і літератури ПКНГ ПНТУ:Ми докладемо усіх зусиль, щоб на належному рівні підготувати студентів. Тим паче у нас будуть додаткові години., консультації різноманітні факультативні заняття.

У  Полтавській області функціонуватиме 9 округів,  де складатимуть тести:  у Полтаві, Кременчуці , Лубнах, Миргороді, Гадячі та Карлівці. Також створили нові округи тестування: у Пирятині, Горішніх Плавнях і Кобеляках.