Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Чи доступні будівлі Полтави для людей з інвалідністю?

Чи доступні будівлі Полтави для людей з інвалідністю?

На третьому поверсі у цьому будинку живе полтавець Юрій Духно. Він – спортсмен, а також член міського комітету доступності та голова громадської організації. Каже: шість днів на тиждень мінімум двічі на добу має вибиратися із будинку, що не обладнаний для людей з інвалідністю. За словами Юрія, аби самостійно добиратися до квартири, необхідний спеціальний підйомник.

 Юрій Духно, член Полтавського комітету доступності: Підйомник цей коштує 99 тисяч 960 гривень, 15 тисяч – це кошти на доставку та монтаж. Не треба ні проектної документації, не треба змінювати архітектуру, не треба залучати проектантів, не треба створювати коштори.

А ще необладнані стоянки, недостатня ширина дверей та пороги – це перепони для людей з інвалідністю. Вони є у більшості будівель міста, каже Ірина Твердохліб.

 Ірина Твердохліб, регіональний представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України: Начебто маленькі деталі, які на підсвідомості не розуміються проектантом, для нас являються перепоною. І все абсолютно обмежується тим, що я буду просити чиєїсь допомоги.

Простіше і дешевше одразу спроектувати житло із засобами доступності, аніж перебудувати, - розповідає Сергій Іващенко. Його будівельна компанія, крім пандусів, встановлює ліфти із широкими дверима. Розташовують їх одразу біля входу, підійматися сходами не потрібно.

Сергій Іващенко, директор будівельної компанії, забудовник: Вартість здорожчання ліфта дуже мала. При вартості ліфта 420 тисяч звичайного на 9 поверхів, ця вартість складає 440 тисяч. Різниця 20 тисяч на 1 квадратний метр у під’їзді – це копійки.

Законопроект № 7370, схвалений Верховною Радою, передбачає не лише заборону експлуатувати новобудови без засобів доступності. Він також має спростити процедуру встановлення пандусів і підйомників - без оформлення документів на право власності чи користування земельною ділянкою.

Антоніна Ільїна, начальник відділу по забудові населених пунктів Полтавської ОДА: Такі зміни маленькими пунктами будуть у всьому законодавстві. Бо пакет нормативно-правової бази дуже обширний. Масово вносяться поправки у державні будівельні норми.

Регіональний представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю УкраїниІрина Твердохліб продовжує: Як би закони не були приведені до дійсності, але чомусь на кінцевому етапі, коли здається об’єкт в експлуатацію, виникають якісь моменти, які не тільки перешкоджають, а й є небезпечними для користування.

Загалом на Полтавщині проживає понад вісімдесят тисяч людей з інвалідністю.