Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Марина Проскурняк
Марина Проскурняк

Метеозалежність: як полтавці реагують на зміни погоди?

Метеозалежність: як полтавці реагують на зміни погоди?

Зима 2018 року характеризується перепадами температури. Від цього страждають  люди, які реагують на зміни погоди. Як вберегти себе від цього і  який прогноз очікують на найближчі дні, дивіться у сюжеті. 

Марина Проскурняк, журналіст:  Зранку  плюсова  температура,  до вечора   – мороз .  Зима 2018 року характеризується перепадами температури.  Від цього  страждають  метеозалежні люди. Вони   хворіють на   серцево-судинні захворювання,    перевтомлюються  і не достатньо   відпочивають.

Юрій Мірошниченко – колишній чорнобилець.  Перепади тиску  почав відчувати після  тридцяти років. Говорить: через стан здоров’я  не  займається фізичними навантаженнями,  лікується.

Юрій Мірошниченко,  пацієнт: Страждаю перепадами тиску. Ламає  кості, голова дуже болить.  Буває таке…поганенько. Без таблеток ніяк.

Ольга Шовкопляс  вважає себе метеозалежною . Каже:  реагує на зміни погоди.  

Ольга Шовкопляс, пацієнтка: Від перепадів дуще я страждаю. Я постоянко ліки приймаю від давлєнія.  Бо в мене тиск бува високий. Якби таблеток не приймала, було  б дуже погано.

Сімейний лікар Олена Дараган  говорить:  збільшилася кількість  метеозалежних людей, які звертаються за консультацією.  Їхній вік помолодшав.  Зараз на  тиск і погане самопочуття скаржаться і  студенти і школярі.  Особливо страждають люди з  хронічними захворюваннями.

Олена  Дараган,  сімейний лікар  «Центру  сімейної медицини № 1»:  Надо попередньо проводити  профілактику хронічних захворювань, звертатись до лікаря, перевіряти тиск, записувати дані у щоденник.

Провідний синоптик  полтавського  гідрометеоцентру  Олена Панченко каже:  цьогорічна зима  схожа  на  Європейську – з м’яким кліматом  і  без морозів.  У березні   можливе  пониження температури. А до кінця лютого – триматиметься  погода з помірною температурою -  без морозів,  хоча і перепадами тиску.

Олена Панченко, провідний синоптик   Полтавського  обласного  центру  з гідрометеорології:    У суботу, неділю, вихідні дні. У вихідні погода на Полтавщині буде тепла. Температура повітря від 0 до 5 градусів тепла. Невеликі опади у вигляді дощу. З понеділка синоптики прогнозують  вночі морози до 10 градусів. Вдень до 5. Невеличкий сніг.