Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Понад 700 учнів з Полтавщині змагаються в обласному етапі МАН

Понад 700 учнів з Полтавщині змагаються в обласному етапі МАН

У Полтаві розпочався  обласний етап Малої академії наук. Протягом двох конкурсних днів учні виконують контрольні завдання та захищають свої наукові роботи. Цьогоріч участь в обласному етапі беруть більше 700 школярів з різних районів області. Що досліджували і як готувалися – дізнавалася Карина Москаленко.

Михайло Колотій із Розсошенської гімназії бере участь у конкурсі втретє. Він досліджує стан прибережних смуг Баронівських ставків. Над цієї темою працює близько двох років.

Михайло Колотій, учасник МАН: Все почалося з того, що ми колись з хлопцями прийшли на ці самі Баронівські ставки. І там дуже багато було сміття навколо прибережних смуг. І я почав займатися після цього. Результати дослідження не дуже хороші. З точки хімічного забруднення – все в нормі. Але з точки забруднення відходами воно перевищує норму.

У цьогорічному обласному етапі  бере участь понад сімсот учнів з  шкіл Полтавщини. Найбільша кількість учасників із Полтави, Кременчуцького та Лубенського районів. Вони змагаються у більше ніж тридцяти секціях. Серед нових – «польська мова».

Володимир Онищенко, президент Полтавського територіального відділення МАН України: Приємно, що в цьому році збільшилася кількість бажаючих за напрямком «філологія». Ну, і, безумовно, інженерно-технічні спеціальності збільшилася кількість учасників.

11-класниця із Полтавської гімназії № 32 Катерина Осаулко бере участь водночас у двох секціях  - « українська мова» та «педагогіка». Для останньої підготувала роботу, де показала, як правильно виховувати дітей.

Катерина Осаулко, учасниця МАН: Звичайно на основі інших документацій, людей, які вже писали по цій темі по книжкам різним, дослідницьким роботам.

А 15-річна Мирослава з Карлівки вивчала явище перформансу на прикладі мистецького об’єднання «Магнум опус». Для цього відвідувала їхні літературні зустрічі.

Мирослава Шенгар, учасниця МАН: Мені було дуже цікаво працювати над цією роботою. Тому що вона має велику актуальність. Адже це новітнє мистецтво перформансу. І я думаю. Воно буде цікаве для моїх однолітків, учнів старшокласників.

Переможців обласного етапу нагородять 11 лютого. Вони захищатимуть Полтавщину на всеукраїнському рівні у Києві в середині березня.