Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Розробники «Нової української школи» пропонують замінити паперові книги на електронні

Розробники «Нової української школи» пропонують замінити паперові книги на електронні

 Інтерактивні дошки як метод нового навчання. В опорній школі  Омельницької сільської об’єднаної територіальної громади учням викладають матеріал за допомогою комп’ютерних технологій.  За словами директорки закладу Ольги Яроменок, кошти на інтегровані дошки навчальний заклад отримав вигравши грант. Подробиці дивіться далі.

Математику для третьокласників викладають за допомогою інтерактивної дошки, розповідає вчителька початкових класів  Катерина Гончаренко. На уроках педагог використовує комп’ютерну програму  «Розумники» . В ній завдання в ігровій формі.

Катерина Гончаренко, вчителька початкових класів опорного закладу Омельницька загальноосвітня школа I – IIIступенів: Вивчаємо, наприклад, тему "Множення трицифрового числа на одноцифрове" і так само підбираємо завдання з інтерактивною дошкою. З інтерактивною дошкою намагаємося працювати майже кожного уроку. Так як діти засвоюють матеріал краще , мм це цікавіше.

П’ятикласник Максим каже: уроки стали цікавішими.

Максим Радіонов, учень п’ятого класу: Чисельники, дроби можна вивчати на інтерактивній дошці. А на звичайній дошці буде складніше. І там не покажуть чи ти правильно розв’язав, чи ні. І ще можна на інтерактивній дошці ставити оцінки собі.

 В цій школі навчається 196 учнів  з чотирьох сіл об’єднаної територіальної громади. Всі класи забезпечені комп’ютерними дошками. Їх  придбали за грантові кошти, розповідає директорка Ольга Яроменок.  

Ольга Яроменок, директор опорного закладу Омельницька загальноосвітня школа I – IIIступенів: Ми виграли проект «Ліцей майбутнього». У чому суть полягає  - це повністю реконструкція і накопичення … Повністю зміна навчального закладу. Починаючи від енергоефективності, закінчуючи насиченням кабінетів.  

З першого вересня 2018-го  в Україні стартує  проект «Нова українська школа».  Він  передбачає  запровадження електронних підручників замість паперових, каже  заступник  Міністра освіти і науки України Павла Хобзей.  

Павло Хобзей, заступник міністра освіти і науки: Електронні підручники очевидно будуть швидше всього в такому апробаційному варіанті. Бо це є нове. Нажаль, ми не маємо широкого ринку електронних підручників, так як ми маємо ринок з паперовими підручниками.

За словами Павла Хобзея, для утримання навчальних закладів у місцевих бюджетах  грошей вистачає.   Полтавська область отримала  більше 30 мільйонів гривень державної субвенції, каже директорка департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко.  За ці кошти куплять  нові шкільні лабораторії. В першу чергу, в опорних школах.

Олена Харченко, директор департаменту освіти і науки Полтавської ОДА: Ми маємо малокомплектні школи, де немає можливості створити сучасне освітнє середовище. Де немає можливості утримувати фахівці. Тому саме опорна школа має стати тим закладом яка консолідує і вкладається сюди кошти для того щоб дитина мала сучасне освітнє середовище.

Нагадаємо,   на Полтавщині створили 21-ну  опорну школу.    Чотири навчальні заклади з Полтави, Кременчука, Горішніх Плавнів та Решетилівського району визначені Міністерством освіти і науки пілотними для впровадження нового Державного стандарту   загальної освіти.