Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Літописця Величка вшанували на його батьківщині

Літописця Величка вшанували на його батьківщині

Козацький літописець із Жуків. У Полтавському районі вшанували пам’ять Самійла Величка, який жив у 17-му столітті. Наш земляк – автор першого систематичного викладу історії козацької держави. На урочистостях побувала і наша знімальна група.

.ЛАЙФ:Літопис Самійла Величка – це найголовніший твір української історіографії.

Із квітами та урочистими піснями вшанувати пам’ять земляка-літописця зібралися біля церкви у Жуках. Місцева жителька Зінаїда Остапенко на такі заходи приходить щороку.

Зінаїда Остапенко, жителька с. Жуки: Це моя історія. Наш земляк. Я взагалі люблю історію з дитинства, у школі. І зараз цікавлюся. Мені цікаво – я й приходжу через те.

Постаттю Самійла Величка цікавиться учнівська молодь, каже учителька Ніна Четверило. У Тахтаулівській школі діє пошуковий гурток.

Ніна Четверило, керівник пошукового гуртка «Чураївна»: Ця робота розпочалася давно. Ще із 1992 року, коли ми почали збирати матеріали. Прикро, звичайно, що до того часу мало відомо було, та мало відомо і зараз про нашого земляка.

Зі встановлення цього каменю біля церкви у Жуках почалося увічнення пам’яті Самійла Величка, говорить директор Полтавського краєзнавчого музею Олександр Супруненко.

Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею: В таку днину, досить холодну, в 1995 році цей пам’ятний знак був відкритий. До нього долучилася місцева школа, ряд підприємств. І таким чином оце почалося увічнення. Вже далі процес почав про двигатися більш-менш активно.

Сільський голова Олена Кравцова говорить: у Жуках планують створити і музей Самійла Величка.

Олена Кравцова, голова Тахтаулівської сільської ради: Ми плануємо його тут, поряд із гранітною брилою, яку ми встановили.  Наші місцеві жителі просто сюди приходять, відпочивати з дітьми, тут гуляють. Навіть наречені, які вінчаються тут у нашій церкві, вони часто відвідують і покладання квітів, вшановують пам’ять земляка нашого..

Нагадаю, Самійло Величко — український літописець 17-18 століть, автор першого систематичного викладу історії козацької держави.