Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

«Передчуття весни»: виставку декоративного живопису відкрили в Полтаві

«Передчуття весни»: виставку декоративного живопису відкрили в Полтаві

 «Передчуття весни»: з такою назвою у Полтаві відкрили виставку декоративного живопису. Близько 20-картин представив заслужений майстер народної творчості України Євген Пілюгін. Зустріч провели у Полтавській обласній бібліотеці імені Котляревського. Подробиці – далі в сюжеті.

Ці картини художник малював  взимку. Каже: присвятив їх українському малярству, яке було розповсюдженим раніше в народі напередодні весняних робіт. Зараз, за словами художника, малярство у селах занепадає.

Євген Пілюгін, художник: Колись, коли у людей було вже мало роботи, і чекали, коли почнуться польові роботи, то зимою створювали багато художніх виробів. Малювали, як малює мороз на вікнах… На Україні всі уміли малювати.

Художник поділився секретом технології декоративного розпису.

Євген Пілюгін, художник: Береться фарбник, береться жовток із яйця. Тільки сирий жовточок: він клейкий, і створюється така темпора. Нею писали раніше ікони, і можна робити таку мальовку… Але, щоб вони зберрігалися, їх ще покривали оліфою.

Створити цю експозицію художника надихнуло весняне пробудження природи, розповіла шанувальниця творчості Євгена Пілюгіна Наталія Свиридюк.

Наталія Свиридюк, поціновувачка творчості Євгена Пілюгіна: Він дуже позитивна людина. Він дивится на світ радісно і дивується всьому: квіточці, пташечці, краплиночці.. І от все це ми бачимо: квіти, листочки, травинки, пташки… Всі вони поєдналися і затанцювали… 

Виставка живопису «Передчуття весни» триватиме у Полтаві до 28-го лютого.