Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Збільшити видобуток корисних копалин планують на Тимофіївському родовищі

Збільшити видобуток корисних копалин планують на Тимофіївському родовищі

Розширити межі ділянки, щоб збільшити видобуток нафти й газу. На черговій сесії обласної ради голосуватимуть за погодження дозволу товариству «Укргазвидобування» збільшити зону роботи на Тимофіївському родовищі у Гадяцькому районі. На засіданні постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу директор «Полтавагазвидобування» Олександр Кобеза розповів: п’ята частина запасів газу на родовищі знаходиться за межами ліцензійної ділянки. Керівник комісії облради з питань екології Ігор Горжій вніс пропозицію відмовити нафтогазовій компанії. Причина – недотримання природоохоронного законодавства.

Олександр Кобеза, директор ГПУ «Полтавагазвидобування»: Це нам не дозволяє у повному обсязі розробляти родовище, хоча це один поклад. Рентних платежів на рік ми втрачаємо 1 млрд 164 млн грн. Що втрачає Полтавська область від цього? Згідно закону 3038 Полтавська область недоотримає до обласного бюджету 32 млн грн., до районного бюджету – 32 млн грн. І до місцевого – 16 млн грн.

Ігор Горжій, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування: Скільки ви там після буріння свердловин залишили в нашій області утилізували відходів від буріння. Хто це буде прибирати? Виїжджає з ваших свердловин автотранспорт, вивозиться тоннами мазут, чорнозем. Потім аварії.