Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Театралізовану екскурсію до дня закоханих провели в Полтаві

Театралізовану екскурсію до дня закоханих провели в Полтаві

 «Кохання, шедеври та легенди» - так назвали романтично-пізнавальну екскурсію до дня закоханих у Полтавському художньому музеї. Розповідали не лише про картини та скульптури, а й про особисте життя їхніх творців. Екскурсоводи зустрічали відвідувачів у образах художників та муз. Що із цього вийшло – бачили журналісти «Лтави».

Алла Тимошенко, автор екскурсії, завідувачка відділу Полтавського художнього музею: Спробуйте собі приміряти хітон. Просто дві тканинки. У вас буде золота пропорція і вічна божа краса.

Не лише слухали і дивилися, а й перевтілювались у персонажів із попередніх епох відвідувачі художнього музею. Алла Тимошенко – авторка театралізованої екскурсії. Говорить: вдяглася у стилі часу, про який розповідає, аби передати атмосферу минулого.

Алла Тимошенко, автор екскурсії, завідувачка відділу Полтавського художнього музею: Коли я так з’являюся, то дорослим я даю можливість пофантазувати, забути, перевтілитися. З дітьми коли ми граємося, ми переходимо з повсякденності і вони потім теж граються обов’язково. В мене тут навіть є такий елемент легкий балу.

Екскурсію присвятили Дню закоханих, каже Алла Тимошенко. Розповіли не лише про експонати, а й про особисте життя та стосунки митців. Полтавка Анастасія, яка завітала   до  музею , каже: дійство сподобалось.

Анастасія Веретільник, учасниця екскурсії: Була чудова муза, художник, який нам розповідав про свої здобутки. Було надзвичайно цікаво. Найближче, напевно, до нашої душі – це українське мистецтво.

В екскурсійній групі – двадцятеро відвідувачів. Серед них Микола Ярошенко. На таких театралізованих екскурсіях раніше він не був.

Микола Ярошенко, відвідувач виставки: Музей лишається музеєм, але в той же час є новий вітер, вітер змін. Картина, те, що ми звикли бачити, дійсно відкривається. Історія, пристрасть. Вона подає настільки витончено по-жіночому, що вона інтригує.

За словами наукового співробітника художнього музею Олесі Будяк, розказати про почуття у мистецтві закоханим парам – легше і приємніше.

Олеся Будяк, науковий співробітник Полтавського художнього музею: Коли ми розповідали інформацію про символи кохання, про секрети, які заховані в наших картинах, в наших скульптурах, а люди обіймалися і дивилися закоханим поглядом один на одного – це було чарівно. Таке побачиш зовсім не кожного дня.

Театралізована пізнавально-романтична екскурсія «Кохання, шедеври та легенди» у Полтавській галереї мистецтв – перша. Для ще однієї групи охочих її проведуть 21-го лютого.