Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

«Білим по білому» - персональна виставка полтавської майстрині Ніни Іпатій

«Білим по білому» - персональна виставка полтавської майстрині  Ніни Іпатій

 «Білим по білому» - в обласному центрі  відкрили  персональну виставку вишивки   полтавської  майстрині Ніни Іпатій. В експозиції вид шиття «біллю». Подробиці  розповість Ірина Давва.    

Ніна Іпатій учасниця міжнародних, всеукраїнських , обласних,  виставок та фестивалів народного мистецтва. Вишиває  майстриня  майже півстоліття. Ганна Радько, вперше побачила вишивки Ніни Іпатій на Сорочинському ярмарку. Говорить: дізнавшись про виставку вирішила  її відвідати.

Ганна Радько, відвідувачка: В різних техніках розповідали як це зроблено : гусяча лапка, щоб зрозуміти. Дивуєшся , як людина може це зробити.

Виставка вишиванок   Ніни Іпатій  у музеї Котляревського відбувається вперше, розповіла Євгенія Стороха.

Євгенія Стороха,  співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.Котляревського: Звичайно,  ми чули про неї, ми читали репортажі  про те,  яка була прекрасна виставка в музеї Гончара в Києві.

Майстриня розповідає: вишиває з дитинства.  Першою наставницею була бабуся.

Ніна Іпатій, заслужений майстер народної творчості України: Моя оселя маленька була, оздоблена бабусиними вишивками . Наскільки вони були вишуканими . Зараз я уже розумію вони були грамотно композиційно розміщені. І от з дитинства мене це дуже вабило. Я бачила як ці роботи: рушники, скатерті відходять, втрачають свій вид. Мені було дуже боляче, що цей рушник не буде висіти в оселі.

За словами Ніни Іпатій, щоб зробити  вишиванку потрібно 3-4 місяці, а щоб унікальну -  пів року.

Ніна Іпатій, заслужений майстер народної творчості України: Це береться 8-годиннй робочий день  і враховується , що це буде виконувати  професійна вишивальниця.

Нагадаємо, відвідати  виставку майстрині можна протягом місяця у музеї Котляревського.  Вхід вільний.