Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Катерина Залєвська
Катерина Залєвська

Вітрогенератор з бочок створив полтавець

Вітрогенератор з бочок створив полтавець

Вітрогенератор -  з діжок. Таку конструкцію створив Віталій Майборода  з Полтави. ЇЇ собівартість – 8 тисяч гривень. На схожий вітряк натрапив у журналі «Юний технік» і взявся втілювати. Про результати – знає Катерина Залєвська та Валерій Пашнін.

Катерина Залєвська, журналіст: Це моя розрахункова книжка за спожиту електричну енергію. В цьому місяці я заплатила приблизно 200 гривень. А чи є варіанти віддавати менше грошей за комунальні послуги?!

2 діжки, генератор, пара акумуляторів та інвертор. Із цих елементів сконструйований  вертикальний вітрогенератор. Він працює за допомогою вітру. Виробляє енергію.

Віталій Майборода, сконструював вітрогенератор: Електричний струм, який виробив цей вітрогенератор (за рахунок енергії вітру), надходить на електричну схему. На виході (інвертора)маємо звичайну електричну мережу до якої ми звикли. До якої ми можемо підключати звичайні електричні прилади.

Від саморобного вітряка вмикається лампочка, дрил  та інші електропристрої.
Віталій Майборода, сконструював вітрогенератор: Шурупокрут… і він буде працювати. Можемо підключити навіть електричний обігрівач.Територію навколо будинку можна освітлювати.Собівартість вітряка з бочок – 8 тисяч гривень. Окупиться він за 5 років, говорить Віталій.

Віталій Майборода, сконструював вітрогенератор:Бочки я купив по 200 гривень за кожну. Два підшибника по 75 гривень. Генератор я знайшов за 600 гривень. А все інше, це труби і т.д. Така станція обійдеться в 8-12 тисяч гривень.

Переваги вертикального вітрогенератора: відсутність шуму та компактність. Його можна розташувати біля  будинку або під’їзду, як у Віталія. Конструкція навколо збирає глядачів.

Серед них вчителька полтавського конструктора з фізики.

Наталія Лісненко, вчителька фізики:Був скромним, спокійним хлопцем. Дуже цікавився точними науками, у тому числі фізикою. Гарно навчався. Четвірки, п'ятірки, але все ж таки, було більше п'ятірок.Про вітрогенаратор говорить: пристрій - ефективний.
Наталія Лісненко, вчителька фізики:
Легенький вітерець, а ця споруда крутилася. Це означає, генератор – працює і може давати світло людям.

На рахунку Віталія Майбороди близько десяти створених конструкцій. Серед них: сонячний колектор, реактивна піч, купольний  будинок з пінопласту. Це не його винаходи.  Ідеї та схеми знаходить в інтернеті та журналах.