Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

У Полтаві вчителів навчали правилам медіаграмотності

У Полтаві вчителів навчали правилам медіаграмотності

Зробити уроки цікавішими, а дітей навчити думати й аналізувати. У Полтаві педагогів з області навчали основам медіаграмотності. Окрім теорії, була і практика.  Докладніше про це  далі у сюжеті.

Слухають, записують і запам’ятовують. Вчителям  з різних районів області розповідають, як викладати свій предмет цікавіше, а дітей навчити думати.

Вміти критично мислити, розуміти й аналізувати інформацію навчає своїх учнів викладач зарубіжної літератури Кременчуцького колегіуму №25 Ольга Онищенко. Зарубіжну літературу педагог  викладає не традиційним способом, а за допомогою мультимедійних засобів. Кіночитання – один із них.

Ольга Онищенко, викладач медіакультури і зарубіжної літератури Кременчуцького колегіуму №25: Це вміння дітей проаналізувати текст художньої літератури і поєднати його з екранізацією. Знайти спільне й відмінне. Це дає можливість поглибленого читання тексту дитиною. І побачити, що письменник використовує одні засоби виразності для передачі емоцій героі, режисер – інші.

Зацікавити молодь – найважче, говорить викладач одного з полтавських вишів Ігор Руденко.

Ігор Руденко, викладач Полтавського коледжу нафти й газу ПНТУ імені Кондратюка: Нинішнє покоління очікує від навчальних предметів якоїсь новизни. Це мають бути не просто тексти чи повідомлення. Це має бути підкріплено відеоматеріалами, зображеннями. Тому медіаосвіта – дуже важлива для сучасного покоління.

Практичний психолог з Карлівки Світлана Воронцова каже: мультимедійні засоби використовує для навчання учнів 3-го та 8-го класів. Вивчати предмет за допомогою відео, каже, цікавіше й учням, і їй самій.

Світлана Воронцова, практичний психолог (м. Карлівка): Ми гаджети використовуємо, розглядаємо проблему за і проти цього інструменту. Складаємо веб-квести, адже діти нового покоління сприймають інформацію інакше, ніж ми. Тому шукаємо те нове, щоб зацікавити дітей.

Медіаосвіту на Полтавщині викладають протягом останніх восьми років, розповіла кандидат педагогічних наук Наталія Корягіна. А це, каже,  близько двох десятків шкіл і понад п’ятсот вчителів.

Наталія Корягіна, кандидат педагогічних наук: Зараз дуже важливо навчити дитину вміти не потонути в оцьому інформаційному дощі, вміти розрізняти інформацію, яку він отримує і аналізувати.Медіаграмотність розвиває у дитини критичне мислення, вміння висловлювати власну думку щодо того чи іншого процесу

За словами Наталії Корягіної,нині у школах Полтавщини медіаграмотність  викладають  вчителі мов, інформатики, суспільних дисциплін і психологи.