Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Два тижні немає газу в багатоквартирному будинку в Полтаві

Два тижні немає газу в багатоквартирному будинку в Полтаві

Два тижні У Полтаві в трьох під’їздах в будинку на вулиці  Докучаєва, 3 немає газу. За словами мешканки Тамари Фесік, ні комунальники, ні «Полтавагаз» не пояснюють коли відновлять газопостачання. Чому відключили газ та хто має оплачувати ремонт газових мереж житлових будинків дивіться далі у сюжеті.

Мешканка будинку Тамара Фесік каже: газопостачання зникло 31-го січня.

Тамара Фесік, мешканка будинку: Перший-другий день думали що буде газ. То бутербродами дітей годувала. То чайку нагріли. Потім пішли в магазин купили плитку за 400 гривень. Тепер нам ще додатково рахує електроенергію.

За словами мешканця однієї з квартир Сергія Вовка,  через аварію в газопроводі подачу газу припинили.  Працівники аварійної служби демонтували крани на газовій трубі та встановили заглушки.

Сергій Вовк, мешканець будинку: Нас ніхто не попереджав, ніякої об’яви чи попередження про відключення газу не було. Вже 40 років газова труба у експлуатації, жодного разу не було проведено ремонту. І був витік газу.

Коли відновлять постачання газу мешканцям  не пояснили.

Максим Зотов, мешканець будинку: ЖЕО і «Полтавагаз» намагаються вирішити на чиєму балансі ці труби, але ніхто не хоче брати на себе додаткові зобов’язання. Нічим це не мотивують й просто кидають трубку й відмовляються спілкуватися і все.

Схожа ситуація і в будинку за адресою Квітуча 6. З восьмого лютого у п’яти квартирах  газу немає.  Відключили також через зіпсовану трубу, кажуть мешканці.

Ніна Водоп’янова, мешканка будинку на вулиці Квітуча, 6: 31-го січня нам поставили лічильники. А запах газу я майже весь час чула. В нас якраз робили люди, які поетапно ставили по під’їздам. А восьмого лютого я на кухню вже не могла зайти – дуже воняв газ.

Світлана Курцева,  мешканка будинку на вулиці Квітуча, 6: Ми почали дзвонити в «Полтавагаз» , нам сказали що тепер у будинку вони газопроводи не ремонтують.  Це мають робити комунальники. Звернулися в ЖЕО і нам сказали що вони цього не роблять і треба звертатися в «Полтавагаз» .

За словами прес-секретар  ПАТ «Полтавагаз» Ольга Левченко,  щоб  відновити газопостачання у будинках   житлово-експлуатаційна організація № 2 має дати дозвіл на ремонтні роботи.

Ольга Левченко, прес-секретар ПАТ «Полтавагаз»: Для проведення ремонтних робіт ПАТ «Полтавагазу» згідно договірних відносин з комунальним підприємством необхідно отримати від ЖЕО №2 відповідь на наш лист: чи ми маємо проводити ремонтні роботи, чи можливо вони хочуть залучити іншу організацію, яка має відповідні дозволи, а вони мають на це право.

У жовті минулого року Харківський апеляційний господарський суд задовольнив позов ПАТ «Полтавагаз»  щодо визнання дії договору,  за яким ЖЕО №2 має оплачувати ремонтні роботи газовиків.

Ольга Левченко, прес-секретар ПАТ «Полтавагаз»: Відновити газопостачання без дозволу ЖЕО – це значить виконати роботу без юридичних підстав. Тобто певним чином порушити ті ж самі договірні умови, які визнані судом.

За словами заступник начальника житлово-експлуатаційної організації Михайла Лукіна: у комунальному підприємстві немає коштів ремонтувати газові мережі  житлових будинків.

Михайло Лукін, заступник начальника КП ЖЕО №2: У мене є листи з міністерства, є листи НКРЕКП  де чітко написано: питання заключення договорів по газопостачанню та забезпечення робот на газових системах  є недоцільним. І другий момент:  новий закон який вийде  набере чинності  10 червня, в ньому чітко вказано що «Полтавагаз» буде зобов’язаний ремонтувати газові мережі заключаючи  договори з власниками цих мереж. Тобто з мешканцями.

Нагадаємо, у січні в багатоповерхівці по проспекту Миру, 3, через витік газу майже три тижні було відсутнє газопостачання до квартир.