Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

«Свята»: виставку художника Анатолія Лавренка відкрили у Полтаві

«Свята»: виставку художника Анатолія Лавренка відкрили у Полтаві

«Свята»: під такою назвою у Полтавському краєзнавчому музеї  відкрили виставку живопису художника Анатолія Лавренка. В експозиції виставки понад 6 десятків картин. Свої роботи автор присвятив традиціям святкувань у різних країнах світу.  Подробиці – далі в сюжеті.

Тут і бразильський карнавал, і американське свято Подяки, та іспанська битва томатами. Але понад усе творити Анатолія Лавренка надихають українські православні свята. Художник розповідає про одну з улюблених картин.

Анатолій Лавренко, член Національної спілки художників України: Ну «Благовіщення» я запомнил.Мне она нравится принципом, по стилю, она какая-то такая… недосказанность, недомовність какая-то там есть…

Ідея створити експозицію виникла у живописця на початку 90-тих минулого століття. Тоді художник намалював першу  картину з цієї  виставки.

Анатолій Лавренко, член Національної спілки художників України: У мене була картина «Зелена неділя». Це як би взято з дитинства. Трава там на полу, віху ставлять… вінки… Все це наскільки… Які запахи! Ось це дійсно свято!

Заслужений художник України Микола Підгорний говорить: кожна виставка його товариша Анатолія Лавренка не схожа на попередню.

Микола Підгорний, заслужений художник України: Анатолия Лавренка привыкли видеть как экспериментатора в живописи. И как достаточно интересного пейзажиста. Каждый раз, каждой своей выставкой он делает какие-то открытия. Г

Гості виставки кажуть: ці картини вражають різнобарв’ям та новизною.

Голоси:

Я у захваті! Я шаленію! Така довершеність! Така бездоганна експозиція! Прекрасний живопис!

Просто чумовые картины! Мне лучше Лавренка… Матис отдыхает! Сезанн… Все отдыхают!

Насолоджуємося ідеями, кольорами…

Виставка художника Анатолія Лавренка «Свята» триватиме до кінця березня.