Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві стартував чемпіонат України з голболу серед спортсменів з вадами зору

У Полтаві стартував чемпіонат України  з голболу серед спортсменів з вадами  зору

Впіймати м’яча на слух. У Полтаві стартував чемпіонат України  з голболу серед спортсменів з вадами  зору. До обласного центру з’їхалися 10 команд. Настільки вправно гравці влучали по воротах суперників,  дивіться далі. 

Лайф

На чемпіонат України до Полтави приїхали учасники з вадами зору на протиборство з параолімпійського виду спорту.  У голболі гравцям гучна підтримка вболівальників не потрібна. У залі має бути тиша.  Змагаються як дорослі, так і юнаки.

Любомир Лазороко, гравець зі Львова: Треба володіти  добрим слухом і бути уважним сконцентрованим. А тут на чемпіонаті, хоча б в топ 5 ввійти. 

Павло Григорків, гравець з Чернівців: Цей вид спорту тяжкий, і треба мати навики, займатися з самого дитинства.

У грі змагаються 2 команди по три гравці в кожній. Потрібно закотити м’яча із вмонтованим дзвіночком у ворота суперника. Очі спортсменам зав’язують та вдягають спеціальні окуляри, щоб незрячі та слобкозорі були в рівних умовах. Грають у два тайми по 12 хвилин.

Федір Дубровін, тренер полтавської та паралімпійської збірної з голболу: Коли закінчиться груповий турнір, почнеться ¼ фіналу, хто виграв, той буде грати за високі місця. А хто програв грає за низькі місця.

Олександр Топорков голболом займається  5 років. До обласного центу  переїхав з Донецька. Грає за збірну України, яка нині тренується у Полтаві. Олександр Топорков:  В 2014 взяли на зарплату, сначала присматривались ко мне, ну долго планирую еще заниматься.

У чемпіонаті України з голболу участь беруть 10 команд: з Харкова,  Полтави, Чернівців, Львова , Житомира.   Це 10-й ювілейний турнір.

Любов Жильцова, презедент спортивної федерації незрячих України: Вісім членів національної збірної живуть і тренуються в Полтаві. Рівень дуже високий. Наша команда готується до чемпіонату Європи. І ми плануємо не тільки збори проводити, а робити виїзні турніри.

Триватимуть змагання до 21 лютого, тоді й визначать переможців.