Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Революція Гідності: історія полтавських євромайданівців Ханка та Пєшкова

Революція Гідності: історія полтавських євромайданівців Ханка та Пєшкова

Вони були на Майдані з початку Революції Гідності. Разом з іншими полтавцями брали участь у сутичках із беркутівцями, створювали барикади і готували «коктейлі Молотова». А також – 20 лютого 2014-го рятували поранених. Про історію двох євромайданівців із Полтави – далі у сюжеті.

фАнатолій Ханко, учасник Революції Гідності: Кожного 20-го числа сонечко виходе. Так само було тоді. Я сів на ступеньках Київради, запалив сигарету Сонечко світе. І повно народу іде на Майдан. І десь в ту мить я зрозумів, що ми перемогли.

Задля цих перших переможних кроків учасники Революції Гідності боролися кілька місяців, розповідає Анатолій Ханко. Сам він долучився до Євромайдану у листопаді 2013-го. Поїхав з іншими полтавцями і у лютневі дні поновлення силового протистояння.

Анатолій Ханко, учасник Революції Гідності: Для мене все-таки найважчий день  - ніч з 18-го на 19-те число. Я потім був на війні не так страшно було. Коли в ті дні, не маючи зброї, маючи тільки тоді примітивні щити, іти проти озброєних людей. Розуміння того, що ти ідеш на смерть. Але  розуміння того, що ти зараз відступиш і ти собі в житті ніколи цього не пробачиш.

Чорний від сажі і заплямований кров’ю поранених – так виглядав разом з активістами  пан Анатолій у ці дні. У сутичках із силовиками, розповідає, оборонялися коктейлями «Молотова» та дерев’яними щитами. На Майдані, каже, намагалися бути дисциплінованими та згуртованими.

Анатолій Ханко, учасник Революції Гідності: Це той прапор Полтавщини. Всі знали, всі збиралися. До нас полтавці підходили.  Такий собі осіб Полтавщини на Майдані під цим прапором був.

Тепер Анатолій Ханко переглядає фото із подій на Майдані разом з полтавцем Олександром Пєшковим. Останній протягом Революції Гідності відвозив сотні полтавців до Києва. Тоді йому було 40 і мав дружину та чотирьох дітей.  Каже: над небезпекою не задумувався.

Олександр Пєшков, учасник Революції Гідності: Мені якось було не байдуже те, що десь, хтось отримує не зрозуміло за що і на що по ребрам, по ногам, по голові.

Пан Олександр згадує: протягом 20-го лютого виніс близько 10 поранених. Робили це, каже, не на ношах, а на решітках, щитах, дверях.  Були серед них і вбиті.  

Олександр Пєшков, учасник Революції Гідності: Бігли за цими пораненими на Інститутську. Це ось буквально «Україна» . А ось за углом Інститутська, де відстріл ішов Небесної Сотні.

Олександр Пєшков каже: боротьба за незалежність та демократію не закінчилася.

Нагадаємо, Революція Гідності розпочалася у листопаді 2013-го після побиття беркутівцями студентів.