Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

Зловити м'яч – на слух: у Полтаві відбувся Чемпіонат України з голболу

Зловити м'яч – на слух: у Полтаві відбувся Чемпіонат України з голболу

У Полтаві відбувся фінал Чемпіонату України з голболу. Змагалися спортсмени з порушеннями зору. Серед учасників команди  з Харкова,  Полтави, Чернівців, Львова та Житомира.  Турнір провели вдесяте. Хто переміг у змаганнях – дивіться далі.

Родіон  Жигалін займається  голболом 14 років. Каже: найголовніше у спорті – постійні тренування .

Родіон Жигалін, капітан  полтавської команди з голболу: Тренировка длится 3-4 часа: это отработка бросков на точность ,игровые элементы и сама игра соответственно , если это ОФП- то это и кросс и фитнесс и кроссфит и тренажерка , плавань - комплекс всего.

Родіон – капітан полтавської команди. Крім земляків, у фіналі Чемпіонату України 9 команд з різних регіонів. 

Федір Дубровін, тренер полтавської та паралімпійської збірної з голболу: Рівень підготовки команд дуже різний. Якщо взяти півфінал, Полтава-1  виграла 11:1 у Черкасах. Полтава-2 виграла 11:1 у Львова у півфіналі, то розумієте рівень великий. Між командами першою, другою, третьою-  це прірва. У кожної області  є свої можливості.

Це Любомир Лазороко. Грає за львівську команду. Займається голболом майже 7 років.  

Любомир Лазороко, гравець зі Львова: Для мене, це перш за все, можливість пограти в спортивні ігри , оскільки ми маємо вади зору: незрячі люди та слабозорі і це для них такий спорт. В грі найголовніше бути в фізичній підготовці.

Чемпіонат України обслуговує  майже 30 суддів. Вони контролюють дотримання правил гри на полі та на воротах. Серед них - Світлана Мороз. Жінка говорить, переможе той, хто забив більше голів.

Світлана Мороз, головний суддя Чемпіонату Україниз голболу: Критерій Найголовніше - це витривалість спортсменів , вміння орієнтуватися у просторі , взагалі не бачучи простір, тільки орієнтуючись на слух і визначені лінії. На майданчику є певні лінії , які допомагають орієнтуватися.

Нагадаю, голбол створили 1946-ому, щоб допомогти реабілітації ветеранів Другої світової війни. Цей вид спорту входить до програми Паралімпійських ігор.