Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У професійне свято полтавські екскурсоводи розповіли про свою роботу

У професійне свято полтавські екскурсоводи розповіли про свою роботу

21-го лютого у світі відзначають День екскурсовода. Із полтавськими гідами у їхнє професійне свято поспілкувалися Лілія Пархоменко та Олег Бондаренко. Які якості треба мати для успіху у цій спеціальності – дивіться далі.

Діана Дашкова, екскурсовод: Екскурсовод на маршруті – це і мудрий порадник в різних життєвих ситуаціях, і організатор відпочинку, й аніматор, вихователь, учитель.

Діана Дашкова – екскурсовод літературно-меморіального музею Котляревського. Цією справою займається десять років. Говорить: для неї не буває однакових екскурсій, бо розповіді залежать від настрою та вподобань аудиторії.

Діана Дашкова, екскурсовод: Можу розповісти про якусь одну річ, наприклад, про орден Котляревського, якусь цікаву історію, пов’язану з цим, а якщо їх цікавить щось інше, творчість його, то ми вже занурюємося в сторіночки «Енеїди».

Щоб розповідати цікаво, гід має любити свою роботу, каже Наталія Працевата. Жінка бувала на екскурсіях не лише в Україні, а й закордоном. За словами полтавки, найбільше їй подобається рідне місто.

Наталія Працевата, полтавка, учасниця екскурсії:  Краще нашої Полтави – немає. Це правда. От говорять: «Європа! Ми в Європу хочемо». Ні! Я була в Будапешті, об’їздила всю Угорщину. То я вам скажу: да, єсть там красиві, але все таке сіре, все таке нецікаве.

Екскурсовод повинен знати не лише історію, а й розумітися в географії, культурі та архітектурі, каже Євгенія Стороха. Маршрут авторської пішохідної екскурсії розробляла сама. За її словами, про Полтаву розповідає через особистості  земляків.

Євгенія Стороха, екскурсовод: Я люблю збирати інформацію різну, цікаву про полтавців. Іноді одна якась грань долі людини розкаже більше, ніж хрестоматійна передмова і так далі.

Всесвітній день екскурсовода відзначають щорічно 21-го лютого. Свято започаткували у 1990-му за ініціативи Міжнародної федерації асоціацій екскурсоводів.