Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Фестиваль творчості людей з інвалідністю влаштували в Полтаві

Фестиваль творчості людей з інвалідністю влаштували в Полтаві

 «Дивосвіт надії» - така назва регіонального  фестивалю творчості людей з інвалідністю. Його у Миргороді організували вперше. Які роботи презентували, розкажемо у наступному сюжеті.

Вишивати Любов Сухомлин почала  в дитинстві. Відтоді створює власну колекцію вишивок. Сюди прийшла, щоб взяти участь у фестивалі творчості людей з інвалідністю. Любов розповідає: коли гаптує - заспокоюється.

Любов Сухомлин, вишивальниця: У нас зовсім інший погляд на життя, але нам хочеться бути потрібними. Це саме головне. Потрібними не тільки дітям, а й своїм рідним, сусідам, односельцям, хто мешкає в селі, містянам. Нам потрібно спілкування.

У Миргороді  -  дві організації, які підтримують та допомагаютьлюдям з інвалідністю.  Цьогоріч вони відзначають десятиріччя із дня заснування. Це й стало приводом створити фестиваль творчості, де миргородці з інвалідністю продемонстрували власні вишивки, аплікації, малюнки.

Аліна Шаніна, голова Миргородської міської організації інвалідів "Перлина":  У Миргороді проживає близько двох тисяч інвалідів. І ми хочемо, щоб люди не замикалися в себе вдома, на своєму горі. Щоб кожен займається якоюсь творчістю:  вишивкою, співають, танцюють, складають вірші. І ми хочемо, щоб все це побачили люди.

Майстри з 15-ти районів Полтавської області приїхали в Миргород, щоб взяти  участь у фестивалі.

Сергій Чумак, голова Полтавського осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів  України»:  Нарешті Миргород підключився до програми творчої реабілітації  людей з інвалідністю. Тому що це архіважлива справа. Вона дає шалений ефект.

На  фестивалі  грамотами за захист прав інвалідів та залучення їх до суспільного життя нагородили керівниць організацій інвалідів Миргорода.