Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Катерина Залєвська
Катерина Залєвська

У кризовому центрі жінки влаштували собі свято

У кризовому центрі жінки влаштували собі свято

 Привітальні листівки, особливе вбрання та святковий стіл. Наша знімальна група, Катерина Залєвська та Валерій Пашнін завітали до спеціалізованого кризового центру. Який настрій там сьогодні – роскажуть у наступному матеріалі.

Катерина Залєвська, журналіст: 8 березня на календарі. Міжнародний жіночий день. У Полтавському кризовому центрі для жінок готуються до свята.

 Обирає колір фарби та куштує на смак пластилін. Кірі – півтора рочки. Для своєї мами вона готує привітальну листівку.

Кіра: Мама!

А на кухні мама Кіри - Діана. Запікає м'ясо та робить салат.

Діана: Нарізаємо сир, ковбасу на беретброди, робимо салати, потім – торт.

У Полтавському кризовому центрі для жінок Діана - 3 місяці. Має власну оселю, але там зараз ремонт. З мамою у дівчини стосунки напружені. Батько помер. Так в центрі й опинилася. Це тимчасово, говорить Діана. Коли ремонт закінчиться, переїдуть з донькою додому.

 Діана, мешкає у кризовому центрі для жінок: Я прийшла сюди, домовилася та переїхала. Тут і підримують, і не сумно.

 А ця жінка у центрі близько місяця. Вона з Харкова. Приїхала до Полтави разом з донькою. Розповідає: бігла куди подалі від чоловіка, що піднімав руку. Попри життєву історію, до 8 березня готується.

Жінка:У меня нарядных вещей с собой не очень много, но наверное одену вот эту. Мне она нравится.

 Ірина-соцпрацівник. З дівчатами у кризовому центрі проводить щодня по 8 годин. Спілкується, допомагає поратися з дітьми. На 8 березня, говорить, збере всіх за одним столом.

 Ірина Єфімова, соцпрацівник кризового центру для жінок: Увечері, всі жінки, матусі, дітлахи, коли зберуться вдома, зробимо чаю, тортик. Посидимо з жінками, відсвяткуємо цей день.

Зараз у центрі 16 мешканців: 9 жінок та їхні діти. Цей хлопчик тут з мамою та кішкою на прізвисько Нессі.: Кризовий центр зустрічає 8 березня уперше. Він відкрився у червні минулого року. За 9 місяців роботи через заклад пройшло 60 людей.

Олена Чикурова, керівниця центру адаптації для жінок: Коли центр відкрився, у нас булла одна родина, потім – ще одна. Потім – три. Це Харківська область, Полтавська, є кілька людей із Донецька.