Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві посмертно нагородили добровольців

У Полтаві посмертно нагородили добровольців

Квіти, нагороди та стяги. У Полтаві відзначили День українського добровольця. На урочистостях в обласному театрі імені Гоголя нагородили родини загиблих та організували концерт. Із полтавськими добровольцями на заході спілкувалися журналісти "Лтави".

На урочистостях – родини загиблих та добровольці. Серед них – полтавець Володимир Соломін. Воювати на схід пішов після Революції Гідності. Каже: нині влада про бійців піклується недостатньо, більше підтримки добровольці отримують від бойових побратимів.

Володимир Соломін, доброволець: Это, как минимум, люди, которые мыслят также, как и ты. Один настрой, позитивный, негативный, одни соображения. Руководители нашего государства делают вид в плане того, как они беспокоятся, в плане этих всех мероприятий.

Одинадцятеро наших земляків-бійців нагородили орденом «Лицарський Хрест Добровольця» – посмертно. Відзнаки вручили родичам загиблих.

 «Лицарський Хрест Добровольця» Антона Грицая отримали його батьки. Мати пані Тетяна каже: пам’ять загиблих бійців шанують.

Тетяна Грицай, мати загиблого добровольця Антона Грицая: Нам, як кажуть, і Бог велів. Кожну неділю ми ходимо до своїх хлопців, не тільки я, а й ті мами, дружини загиблих, які похоронені біля наших хлопців.

Разом із добровольцями із липня до жовтня 2014-го у зоні бойових дій перебував військовий капелан Максим Кролевський. Каже: пам’ятає початок  конфлікту на сході України.

Максим Кролевський, капелан: Той бойовий дух, з яким вони йшли, навіть я, як священник, дуже дивувався, звідки ми виховали таке покоління молодих хлопців, яким по 20-25 років, а вони готові сьогодні скласти свої життя, наче живуть останній день.

Прийшов на урочистості і доброволець Віталій Степанов. Для нього такі заходи – можливість зустрітися із друзями. Каже: із бойовими побратимами зберігають зв’язки, не зважаючи на труднощі.

Віталій Степанов, доброволець: Дуже мало осталось добровольців, бо всі добровольчі батальйони пройшли через «котли». А ті, які зараз, теж мають труднощі – це хвороби, домашні потреби.

Нагадаю, 14-го березня День українського добровольця відзначають вдруге. Це свято затвердила Верховна Рада у січні минулого року.