Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Виставку, присвячену жінкам-космонавткам, відкрили у Полтаві

Виставку, присвячену жінкам-космонавткам, відкрили у Полтаві

«Жінки, які підкорювали космос». Під такою назвою у Полтавському музеї авіації та космонавтики відкрили тематичну виставку. В експозиції  - кілька десятків експонатів, присвячених життю  та космічній діяльності  60-ох жінок з усього світу. Подробиці – далі в сюжеті

Такий універсальний ручний інструмент 83-го року виготовлення брала із собою на орбіту друга у світі жінка-астронавт Світлана Савицька. Таких приладів – 3 у світі.

Владлен Орлов, науковий співробітник Полтавського музею авіації та космонавтики: Основна його мета – це здійснення напилення металів, зварювання металів в умовах невагомості. Було виготовлено в інституті електрозварювання імені академіка Патона у Києві.

Валентина Терешкова, Саллі Крістен Райд, Роберта Бондар, Гелен Шарман та інші. Це імена жінок, які в минулому столітті освоювали космічний простір. Їхні світлини, шеврони та прапори держав також представили на виставці.

Владлен Орлов, науковий співробітник Полтавського музею авіації та космонавтики: Вони представляли різні держави. Це США (45 осіб), Франція, колишній Радянський Союз, Великобританія, Італія, Японія, Канада, Китайська Народна Республіка, Республіка Корея.

Навантаження на жінок у космосі були не меншими, ніж на чоловіків, каже Владлен Орлов. І розповідає про спогади першої у світі жінки-космонавтки Валентини Терешкової.

Владлен Орлов, науковий співробітник Полтавського музею авіації та космонавтики: Як згадувала сама пані Валентина, ці перенавантаження були надзвичайно складні для її організму, і навіть думали, чи варто продовжувати подібні експерименти.

Вероніка Шостак – ветеран космодрому Байконур. 12 років жінка передавала секретні матеріали. Каже: це цікава та відповідальна професія у космічній галузі.

Вероніка Шостак, ветеран космодрому Байконур: Приносят всё новенькое, документы мы читаем и мы уже знаем, что там есть, что случилось и всё прочее. Регистрируем, потом далее на обработку это всё. Конечно, очень интересная жизнь была.  Люди были очень заинтересованы. В общем, там было государство в государстве.

Виставка «Жінки, які підкорювали космос», триватиме у Полтаві до 29-го березня.